RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Spotkanie w ramach programu „Narkotyki są wszędzie-bądź czujnym rodzicem i pedagogiem”

W CKZiU w Sosnowcu odbyła się oficjalna prezentacja tzw. „Walizki edukacyjnej” i spotkanie w ramach programu  „Narkotyki są wszędzie-bądź czujnym rodzicem i pedagogiem”. Z zainteresowanymi spotkał się jeden z profilaktyków policyjnych.

 

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Konferencja pedagogiczna stała się świetnym pretekstem do przekazania założeń programowych akcji „Narkotyki są wszędzie-bądź czujnym rodzicem i pedagogiem”. Nauczycieli z CKZiU odwiedził jeden z profilaktyków policyjnych z Komendy w Sosnowcu, który objaśnił wszystko co potrzebne pedagogom i rodzicom do szybkiego wykrywania zagrożenia ich pociech substancjami psychoaktywnymi i innymi rzeczami z tym związanymi. Projekt ma szczytny cel – całkowite unieszkodliwienie źródeł rozprowadzania narkotyków i dopalaczy tak by młodzież sama nie była nimi zainteresowana.

Policjant i nauczyciele nad tzw. "walizką edukacyjną". [fot. Śląska Policja]
Policjant i nauczyciele nad tzw. „walizką edukacyjną”. [fot. Śląska Policja]
Profilaktyk posiadał przy sobie tzw. „walizkę edukacyjną” zawierającą kompendium wiedzy na temat narkotyków, dopalaczy i form prewencji oraz ochrony pociech przed nimi. Pamiętajmy, że dilerzy stosują coraz więcej technik zdobywania klientów również poprzez anonse w internecie itd. Nie wszyscy rodzice oraz pedagodzy mają świadomość, że ich dziecko albo uczeń mogą być pod wpływem narkotyku – młodzież potrafi się świetnie maskować.

Pochwalamy każdy tego typu projekt i całym sercem kłaniamy się osobom, które działają przeciw narkomanii w szkołach jak i w ogóle w społeczeństwie. Tego typu programy jak ten stworzony przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu i funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Sosnowcu mogą uchronić wiele ludzkich istnień i zaoszczędzić wiele niepotrzebnego cierpienia i łeż bliskich.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zwłoki trzech osób znalezione w mieszkaniu w Bytomiu! Nowe fakty i WIDEO z miejsca tragedii

Śląskie: Znikają mąka, kasze, cukier, makaron. Ludzie wykupują wszystko przez panikę przed koronawirusem!

Bytom: Przy kościele Świętego Ducha ruszają wykopaliska. Czego szukają archeolodzy?

źródło: KMP sosnowiec

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close