RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Trwa nasadzanie drzew – mieszkańcy będą mieli nowy park

Mówi się, że będzie to pierwszy, nowy od conajmniej 50 lat park miejski. Mowa o tym, który powstaje przy placu papieskim na Zagórzu w Sosnowcu. Docelowo park ma mieć 1, 4 ha, a z ponad 1000 zaplanowanych drzewa, nasadzono już 250. Prace trwają, ma być pięknie.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Będzie to pierwszy, nowy park miejski od conajmniej 50 lat. Powstanie przy Placu Papieskim w Sosnowcu, w dzielnicy Zagórze, gdzie niegdyś stał ołtarz, z którego do sosnowiczan przemawiał Jan Paweł II. Miejsce znamienne, więc i pomysł na jego zagospodarowanie całkiem niezły. Park, przy którym prace już ruszyły ma mieć 1,4 ha, a docelowo ma się w nim pojawić ponad 1000 drzew. Póki co nasadzono ich 250 – prace będą kontynuowane gdy za oknem pojawi się bardziej sprzyjająca aura. Jak informował magistrat – na razie wśród posadzonych drzew znalazły się głównie jarzęb mleczny oraz klon pospolity. Do nich w cieplejszej porze dołączą m.in. sosna pospolite, brzoza pożyteczna czy grab pospolity.

źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close