RegionWiadomość dniaZdrowie

Sosnowiec zamyka Punkt Szczepień Powszechnych. Dostawa szczepionek nie dojechała

Do Sosnowca wciąż nie dotarły szczepionki, jakie miały przyjechać do Punktu Szczepień Powszechnych. Miasto jest zmuszone zamknąć tymczasowo Punkt Szczepień Powszechnych w szkole muzycznej.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Nie dotarły szczepionki do Punktu Szczepień Powszechnych!- poinformowały miejskie służby na stronie Urzędu Miasta Sosnowiec. Brak szczepionek oznacza jedno – trzeba zawiesić na jakiś czas działalność Punktu Szczepień Powszechnych.

-W najbliższych dniach czyli 28,29,30 maja oraz 1 czerwca Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany przy ul.Wawel w sosnowieckiej Szkole Muzycznej ze względu na braki w dostawie szczepionek zmuszony jest do tymczasowego zawieszenia szczepień. Do tej pory w punkcie zaszczepiono 12622 osoby – czytamy w komunikacie.

 

Do braku dostaw szczepionek odniósł się także prezydent Sosnowca. Jak napisał na facebooku – fajnie byłoby, gdyby organizatorzy loterii szczepionkowej oprócz nagród zapewnili też same szczepionki.

-Organizujcie loterie, organizujcie nagrody za szczepienia, ale nie zapomnijcie zorganizować szczepionek, bo właśnie nasz sosnowiecki punkt musimy zamknąć na 4 dni… z powodu braku szczepionek 🤭 Dotychczas wykonaliśmy tam prawie 13 tysięcy szczepień… napisał prezydent Sosnowca na FB.

Na razie nie wiadomo, kiedy szczepionki do Sosnowca dotrą. Z podobnymi problemami borykają się też inne miasta w regionie – między innymi Siemianowice Śląskie czy Tychy.

 

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

11-letni Sebastian z Katowic nie był pierwszym dzieckiem porwanym przez Tomasza M. [WIDEO]

Psychoza strachu po porwaniu i zabójstwie 11-letniego Sebastiana z Katowic. Rodzice boją się o swoje dzieci!

Podjedziesz i auto samo się zaparkuje. Parkingi automatyczne powstaną w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close