RegionWiadomość dnia

Sosnowiecka Muszelka walczy o tytuł najlepszej inwestycji w województwie śląskim

Trwa 21.  plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020. Ponownie szanse na zwycięstwo ma Sosnowiec.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Swoich faworytów wybierają mieszkańcy. W trakcie plebiscytu można głosować na inwestycje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom. Najpopularniejsza z nich, która uzyska największą liczbę głosów publiczności, zdobędzie nagrodę internautów.

Do tegorocznej 21. edycji konkursu zgłoszono 42 inwestycje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Wśród nich jest Sosnowiec. W konkursie bierze udział amfiteatr w Parku im. Jacka Kuronia, popularnie zwany Muszelką.

Amfiteatr został zbudowany w latach 60-tych XX wieku, jako część parku i dar górników kopalni Kazimierz-Juliusz dla mieszkańców. Rozbudowa i renowacja amfiteatru jest częścią rewitalizacji dzielnicy Kazimierz Górniczy na cele społeczne.

Obiekt został rozbudowany. Odnowiono budynek kas, zmodernizowano muszlę koncertową, widownię, dobudowano także zaplecze samego amfiteatru.

Remont zakończył się w 2019 roku, a na inaugurację odbył się Sosnowiecki Iwent Kabaretowy. Na scenie pojawili się: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Czesuaf, Jacek Noch i Antoni Gorgoń Grucha.

Muszelka to kolejne miejsce, które odmieniło Kazimierz i zdobyło serce Sosnowiczan. Zachęcam do głosowania. Mamy szansę po raz trzeci z rzędu pokazać całemu województwu, jak piękny jest Sosnowiec – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że w 2019 roku nagrodę w internetowym plebiscycie wywalczyła sosnowiecka Mediateka (również zdobyła nagrodę Marszałka), a rok wcześniej Stawiki.

Aby zagłosować w konkursie, wystarczy wejść na stronę https://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020 i oddać głos za 3 punkty na Muszelkę. Konkurs trwa przez cały sierpień.

 

źr. UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Padł kolejny rekord! Ponad 800 nowych przypadków! 13 osób nie żyje

Śląskie: Koronawirus w jednej z restauracji McDonald’s! Klientów szuka sanepid

Bytom: Zwiększone kontrole w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close