RegionSportWiadomość dnia

Spekulacje wokół otwarcia stadionów. Termin 19 czerwca może nie być możliwy

Wszystko to związane ze złymi statystykami pandemii koronawirusa w Polsce. Spragnieni wrażeń kibice czekają na otwarcie stadionów, ale jak ustalili reporterzy RMF 24, mogą jeszcze trochę poczekać. Pierwotnie stadiony miały zostać otwarte 19 czerwca. Jednak teraz trwają rozmowy pomiędzy rządem, sanepidem, PZPN-em i Ekstraklasą.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Ze względu na dużą liczbę zakażeń na Śląsku i fakt, że w pierwszej lidze i ekstraklasie jest łącznie 6 drużyn z naszego regionu, stadiony dla kibiców mogą zostać otwarte dwa tygodnie później. Pierwotny termin, który zakładał wpuszczenie kibiców na polskie stadiony był ustalony na 19 czerwca br., jednak w związku z sytuacja epidemiologiczną może się to zmienić.

– Według ustaleń naszego dziennikarza, pojawiła się również koncepcja, by otworzyć stadiony zgodnie z planem 19 czerwca – ale z wyłączeniem stadionów na Śląsku – albo by zostawić taką decyzję wojewodom. Ta koncepcja raczej jednak upadnie. Nikt z rządu nie chce bowiem – szczególnie tuż przed wyborami – stygmatyzować mieszkańców Śląska, nikt nie chce mówić, że cały kraj jest wolny od koronawirusa, a tylko na Śląsku wciąż mamy epidemię. – czytamy na łamach RMF 24. 

Najbardziej realny scenariusz, który nie doprowadzi do kolejnego wykluczenia Śląska i nie narazi naszego regionu na dodatkowy hejt to otwarcie wszystkich stadionów o dwa tygodnie później. W sprawie tej decyzji jeszcze trwają rozmowy, a gdy pojawi się więcej potwierdzonych informacji do sprawy wrócimy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostra sytuacja z koronawirusem na Śląsku! 12 kopalni zamkniętych [PEŁNA LISTA] Coraz więcej zakażonych!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Kaniów wygląda jak po bitwie! Mieszkańcy i służby sprzątają zniszczenia po trąbie powietrznej

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close