KrajRegion

Spotkanie kibiców Ruchu Chorzów w Rudzie Śląskiej. Nielegalne zgromadzenie przerwała policja

Policjanci zareagowali na nielegalne zgromadzenie kibiców na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej. We wtorek wieczorem około 60 kibiców chorzowskiej drużyny zebrało się na placu przed rudzkim magistratem, aby świętować kolejną rocznicę powstania ich klubu. 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Od kilku dni wiadomo było, że kibice chorzowskiej drużyny piłkarskiej będą chcieli uczcić kolejną rocznicę powstania ich klubu. Śląscy policjanci byli na to przygotowani, zabezpieczali teren wokół siedziby chorzowskiego klubu, ale wzmogli też czujność w innych śląskich miastach. W związku z tym kibice postanowili zmienić lokalizację i zorganizować to zgromadzenie na placu przed rudzkim magistratem. Po dwudziestej na placu pojawiło się około 60 osób, które odpaliły race, jednak zdecydowana reakcja policjantów z Rudy Śląskiej wspomaganych przez mundurowych z katowickiego Oddziału Prewencji przerwała ich zgromadzenie. Stróże prawa wylegitymowali 23 osoby, sporządzili 13 wniosków do sądu i nałożyli 4 mandaty karne za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci z rudzkiej komendy prowadzą już czynności wyjaśniające w związku t tym nielegalnym zgromadzeniem i zakłócaniem porządku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Komunia Święta pod znakiem pandemii. Archidiecezje podjęły decyzje dotyczące sakramentu [WIDEO]

Każda pełnoletnia osoba będzie mogła zarejestrować się na szczepienie [WIDEO]

Premier zaszczepi się szczepionką Astra Zeneca

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close