KrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Katowicka „Złota Rączka” cały czas pomaga seniorom!

W najnowszym programie „Srebrne Katowice” przypominamy o usługach Złotej Rączki. To zadanie polegające na zapewnieniu seniorom mieszkającym w Katowicach, w gospodarstwach nie więcej niż dwuosobowych, pomocy przy drobnych awariach czy usterkach pojawiających się podczas normalnej eksploatacji mieszkań. Uruchomiona w ubiegłym roku usługa cieszy się sporym zainteresowaniem.

 

Celem projektu „Złota Rączka” jest poprawa jakości życia katowickich seniorów poprzez udostępnienie im dostępu do bezpłatnej pomocy, przy drobnych usterkach domowych. Zgłoszenia awarii są przyjmowane za pośrednictwem specjalnej infolinii. Srebrny Telefon pod nr telefonu 32 251 69 00.

„Teatr bez sceny” zaprasza seniorów!

Na te spektakle, a także warsztaty seniorzy musieli trochę poczekać. Właśnie wróciły do katowickiego teatru bez sceny prowadzonego przez Andrzeja Dopierałę. W ramach poniedziałkowych spotkań seniorów przyjść mogą tutaj mieszkańcy Katowic, wystarczy mieć ukończone 60 lat. Spektakle współfinansowane są przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice. Już w najbliższy poniedziałek 7 czerwca o 12.30 oraz 17.00 „PRAWDA” Floriana Zellera wg Dopierały w ramach Poniedziałkowych Spotkań Seniorów Sympatyków Teatru „Pssst”. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: teatrbezsceny@gmail.com

„Złota Rączka” w akcji

W naszym programie w ramach usługi Złotej Rączki odwiedziliśmy panią Wandę – mieszkankę Katowic Załęża.

Projekt poprawy jakości powietrza

Miasto Katowice realizuje projekt poprawy jakości powietrza poprzez wymianę starych systemów grzewczych, opalanych węglem w domach jednorodzinnych. Zastąpić je należy nowymi rozwiązaniami tj. piece gazowe, na energię elektryczną czy też piecami na pellet. Mieszkańcom Katowic są oferowane środki finansowe, o które mogą się ubiegać, do realizacji takich inwestycji. To dofinansowania nawet do 70 tysięcy złotych w przypadku rozwiązania, które uwzględnia pompę cieplną. Zainteresowani powinni złożyć deklarację do 2 sierpnia.
Więcej informacji, porad oraz ciekawostek w premierowym odcinku Srebrnych Katowic! Premiera programu w każdy piątek o godzinie 8:20.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

FACEBOOK INSTAGRAM

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Seniorzy pełni życia, czyli Klub Seniora w Brynowie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

7 czerwca ruszają szczepienia dzieci 12-15 lat. Pytanie, ilu rodziców się na szczepienie zgodzi [WIDEO]

To już koniec szpitala tymczasowego w Katowicach. W MCK rozpoczął się demontaż covidowej placówki

18. Bieg po Nowe Życie otwiera lato. Warto było czekać!/

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close