RegionWiadomość dniaZdrowie

Dzisiaj Myszków, w piątek Wisła. Wracają mobilne punkty szczepień w woj.śląskim

Rząd i samorządy wszelkimi sposobami próbują zachęcić Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Jednym z takich sposobów są mobilne punkty szczepień. Dzisiaj specjalne namioty stanęły przy starostwie powiatowym w Myszkowie.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Od razu chciałam się zaszczepić, ale wcześniej ze względu na to, że miałam właśnie kontakt z osobami chorymi, no to się nie szczepiłam, ale teraz nie ma problemu żadnego- mówi Krystyna Magdziarz, mieszkanka Myszkowa.

-Bo chce żyć, i chce żeby rodzina moja też żyła i kontaktować się z dziećmi, z córkami ze wszystkimi, a nie to że gadać jakieś głupoty, że szczepionka, nie bo szczepionka nie pomaga bo śmiertelność, bo jakieś powikłania, po każdej szczepionce nawet małe dziecko ma powikłania –mówi Dorota, mieszkanka Myszkowa.

-Potrzebuje potwierdzenia, że się zaszczepiłem bo coraz bardziej jest chyba wymagane i potrzebne, a że Johnson&Johnson jest dostępny, w Myszkowie głównie Pfizerem szczepią z tego co wczoraj sprawdzałem a więc mówię podejdę raz dwa szybko –mówi Szymon Furman, mieszkaniec Myszkowa.

Dzisiaj Myszków, w piątek Wisła. Wracają mobilne punkty szczepień w woj.śląskim
Dzisiaj Myszków, w piątek Wisła. Wracają mobilne punkty szczepień w woj.śląskim

Rzeczywiście, szczepienie szło bardzo sprawnie. Mimo że przygotowano tylko 200 dawek, jeszcze po południu można się było zaszczepić.

-Ta popularyzacja mam nadzieję, jest konieczna bo widzimy pewien okres zastoju w szczepieniach tych szczepionek jest sporo na naszym terenie powiatu, miejmy nadzieję, że mieszkańcy się jak najbardziej przekonają do tego, aby jak najwięcej osób się zaszczepiło – mówi Piotr Kołodziejczyk, starosta myszkowski.

 

Kolejnym miastem, w którym stanie taki mobilny punkt szczepień, będzie Wisła. W piątek 4 czerwca namioty staną przy budynku urzędu miejskiego. Do mobilnych punktów szczepień nie trzeba się rejestrować. Wystarczy e-skierowanie i dowód osobisty.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

7 czerwca ruszają szczepienia dzieci 12-15 lat. Pytanie, ilu rodziców się na szczepienie zgodzi [WIDEO]

To już koniec szpitala tymczasowego w Katowicach. W MCK rozpoczął się demontaż covidowej placówki

18. Bieg po Nowe Życie otwiera lato. Warto było czekać!/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close