KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Rozpoczął się kolejny etap luzowania obostrzeń

W Polsce 4 maja rozpoczął się kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Przywrócono możliwość zrobienia zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych – między innymi galeriach handlowych, sklepach budowlanych, czy meblowych. Warto jednak pamiętać, że w sklepach nadal obowiązują limity osób.

Kolejny etap znoszenia obostrzeń przewidziany jest na 8 maja. Następne na 15 i 29 maja. Obecnie, otwierają się również galerie sztuki i muzea. Nie należy zapominać o zakrywaniu nosa i ust, dezynfekcji i zachowaniu dystansu społecznego.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Czy istnieje możliwość występowania wirusa SARS-CoV-2 w wodzie przeznaczonej do spożycia? Demontujemy kolejny fake news.

W mediach – głównie społecznościowych – pojawiają się informacje o możliwości występowania COVID-19 w wodzie przeznaczonej do spożycia. W najnowszym odcinku programu „Srebrne Katowice” Główny Inspektor Sanitarny zdemontuje te plotki. Nie wykazano dotychczas, aby wirus szerzył się poprzez wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, gdyż woda z ujęć podziemnych (woda wykorzystywana do zbiorowego zaopatrzenia ludności w Polsce, w 73% pochodzi z ujęć podziemnych) jest zwykle wolna od skażenia mikrobiologicznego, a woda z ujęć powierzchniowych i mieszanych jest obligatoryjnie poddawana uzdatnianiu i dezynfekcji. Więcej na ten temat znajdziecie także w najnowszym wydaniu.

Jan Czylok- od lat związany jest z Grupą Janowską Kolejny etap

Maluje od kilku dekad lat, zachęcony przez żonę otrzymanymi w prezencie urodzinowym farbami. Chętnie tworzy pejzaże i kwiaty, a od lat związany jest z Grupą Janowską – powstałym w 1946 roku zespole malarzy nieprofesjonalnych w katowickim Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Przez lata zajmowało go także rzemiosło artystyczne – czyli wykonania replik białej broni.

Kolejny raz powtarzamy, że ruch to zdrowie. Seniorze, ćwicz razem z nami!

Przygotowaliśmy dla Was kolejną dawkę cotygodniowych ćwiczeń zarówno językowych, jak i ruchowych. Tym razem czeka na Was również pilates w lżejszej wersji. Pamiętajcie, że każde ćwiczenie należy dostosować do swoich możliwości, a także samopoczucia. Będziecie mieć okazję, nauczyć się także zwrotów dotyczących weekendu majowego.

Więcej informacji, porad, a także ciekawostek w premierowym odcinku Srebrnych Katowic! Premiera programu w każdy piątek o godzinie 8:20.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

Facebook Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Podpowiadamy seniorom, jak się zaszczepić przeciwko COVID-19

Agnieszka Prusko

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close