RegionSport

Stan Jakobsena coraz lepszy. „Powrót do sportu jak najbardziej możliwy” [WIDEO]

Pierwszy etap leczenia Fabio Jakobsena zakończony. Kolarz, który uczestniczył w wypadku na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach opuścił dziś Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu i został przetransportowany do Holandii, gdzie będzie kontynuował leczenie.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Najtrudniejsze w leczeniu było przede wszystkim uporanie się z możliwością infekcji, dlatego że to był potężny uraz twarzoczaszki, to były otwarte rany, a wiadomo że to nie są czyste rany ale dzięki Panu Bogu wszystko się udało. Jest niegorączkujący, z niskimi parametrami zapalnymi, więc wydaje mi się że wszystko było ograniczone do stanu miejscowego. Tylko tak jak mówię – to jest pierwszy etap – jego na pewno jeszcze czeka rehabilitacja i zabiegi rekonstrukcyjne w zakresie twarzoczaszki mówi Dorota Dudek-Dyczkowska, kierownik oddziału anestezjologii i intensywnej terapii WSS nr 5 w Sosnowcu.

Lekarze podkreślają, że 23-latek jest w stanie bardzo dobrym, stabilnym. Dodają, że jest silnym i zdeterminowanym człowiekiem.

– Rany, które ma na sobie, bo dzisiaj rano go oglądałem, wyglądają bardzo dobrze i rokuje to bardzo dobrze na przyszłość. Powrót do sportu jest oczywiście jak najbardziej możliwy -mówi Robert Urbańczyk, lekarz naczelny WSS nr 5 w Sosnowcu.

Podziękowania lekarzom złożyła rodzina kolarza i organizatorzy Tour de Pologne. Śledztwo w sprawie wypadku wszczęła Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Około 250-u pracowników PG Silesia straci pracę w ramach zwolnień grupowych [WIDEO]

Nielegalne wyścigi w Katowicach. Policja skontrolowała prawie 400 samochodów [WIDEO]

Śląsk: Sanepid szuka uczestników mszy oraz osób, które podróżowały pociągami [COVID-19]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close