RegionWiadomość dnia

Stop przemocy w rodzinie: Domowy oprawca z Sosnowca zatrzymany przez Policję

Dwa miesiące aresztu dla sosnowiczanina, który zlekceważył sądowy zakaz zbliżania się do rodziny nad którą się znęcał. Syn 65-letniego oprawcy ponownie powiadomił Policję o tym, że jego ojciec nachodzi i atakuje jego rodzinę. Dodatkowo agresywny i pobudzony mężczyzna obrażał funkcjonariuszy, a jednego z nich zaatakował.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wpłynęło zgłoszenie domowej awantury. Mężczyzna, którego dotyczyło, był doskonale znany sosnowieckim policjantom. Pod koniec lipca bowiem, po przeprowadzonej interwencji, usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną i kierowania pod adresem jej członków gróźb karalnych. Po tym zdarzeniu prokurator wydał mu zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. – czytamy na łamach strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Jednak 65-letni sosnowiczanin zlekceważył nadany przez prokuratura zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i syn oprawcy musiał ponownie poprosić policjantów z Sosnowca o pomoc. Gdy Ci przyjechali na miejsce, sosnowiczanin był pobudzony i bardzo agresywny. Nie dość, że znieważył funkcjonariuszy to jeszcze naruszył nietykalność cielesna jednego z nich. W związku z tym został zatrzymany. Dodatkowo prokurator zawnioskował o tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy ze względu na zlekceważenie zakazu zbliżania się i bezpieczeństwo rodziny. Sad przychylił się do wniosku. Za wszystkie zarzuty mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Narty i tampony w kanalizacji! To wszystko wrzucają do ubikacji mieszkańcy Mysłowic [WIDEO]

Pojedynczo w ławkach, bez wstępu rodziców i w ścisłym reżimie sanitarnym. 1 września rozpoczyna się rok szkolny

Gdzie są żółte i czerwone strefy? Resort zdrowia opublikował nowa listę z obostrzeniami

źródło: KMP Sosnowiec

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close