RegionWiadomość dnia

Stop rzezi dzików! Protest w Katowicach przeciwko masowemu odstrzałowi dzików [WIDEO, ZDJĘCIA[

Obrońcy dzików protestowali dziś na rynku w Katowicach. Akcja ma na celu powstrzymanie masowego odstrzału tych zwierząt.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


-W najbliższych dniach odbędzie się coraz więcej demonstracji, wczoraj już była w Warszawie. My też się w to włączamy. Trzeba pamiętać, że powstała petycja do rządu, którą podpisało pół tysiąca naukowców. To jest ważny głos, którego należy posłuchać – podkreśla Monika, Aktywistka grupy Śląsk Przeciw Myśliwym.

Dziś przeciwko rzezi dzików protestowali nie tylko mieszkańcy Katowic. -Dziki są i jeszcze nie zauważyłam, żeby mnie zjadły, pogoniły, zrobiły krzywdę. To ludzie są winni, że je karmią. Niech dadzą szansę żywić się żołędziami, bo te żołędzie są ich przysmakiem. Niech ludzie pozwolą dzikom żyć spokojnie w lesie – mówi Monika Grzeczyńska, mieszkanka Chorzowa.

-Dla mnie takie rozwiązania nie rokują niczego dobrego, przeraża mnie taka rzeczywistość, ze człowiek jest tym elementem ekosystemu, który decyduje o wszystkim. Przeraza mnie to – mówi Sabina Kołodziejczyk, mieszkanka Chorzowa.

Stop rzezi dzików! Protest w Katowicach przeciwko masowemu odstrzałowi dzików (zdjęcia: Platforma Obywatelska Region Śląski/facebook)
Stop rzezi dzików! Protest w Katowicach przeciwko masowemu odstrzałowi dzików (zdjęcia: Platforma Obywatelska Region Śląski/facebook)

Populacja dzików w Polsce jest szacowana na ok. 215 tys. osobników, a odstrzelonych ma zostać nawet 210 tys. Odstrzały mają na celu – zdaniem pomysłodawców – walkę z chorobą ASF, czyli afrykańskim pomorem świń, które dziki miałyby przenosić. Ale przenoszą je również myśliwi – chociażby podczas polowań na te zwierzęta.

Odstrzał dzików ma rozpocząć się w najbliższą sobotę.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close