RegionSilesia Informacje

Strzelanina i pościg w Katowicach. Kierowca zatrzymany w Świętochłowicach [ZDJĘCIA i WIDEO]

AKTUALIZACJA 14:30: Tak dzisiejsze wydarzenie relacjonuje katowicka policja. Po godzinie 12 w Katowicach na ul. Renców policjanci postanowili zatrzymać do kontroli opla astrę. Kierowca nie zareagował na dawane mu sygnały i policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący łamał wszelkie możliwe przepisy drogowe i taranował samochody, jakie przeszkadzały mu w ucieczce.

 

 

Podczas blokady na skrzyżowaniu Gliwickiej i Bocheńskiego użyli broni służbowej oddając kilka strzałów w kierunku samochodu. Kierowca kontynuował jednak ucieczkę. Ostatecznie do zatrzymania pirata drogowego doszło w Świętochłowicach na ul. Szkolnej. W trakcje pościgu zostały uszkodzone 3 radiowozy raz 2 samochody osobowe. Jedna osoba została niegroźnie ranna, kiedy pirat drogowy uderzył w jej pojazd. Trwa ustalanie, dlaczego mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli.

 

AKTUALIZACJA 14:00: Trzy staranowane radiowozy i dwa samochody. To wstępny bilans pościgu na Śląsku, który rozpoczął się w Katowicach, gdzie nie zatrzymał się do kontroli, a zakończył w Świętochłowicach.

 

Kierowca opla astry łamał podczas ucieczki wszystkie możliwe przepisy – w pewnym momencie jechał nawet pod prąd. Kierujący ominął policyjną blokadę i staranował trzy radiowozy. Nie reagował na żadne sygnały, dlatego policjanci sięgnęli po broń. Udało się go złapać dopiero w Świętochłowicach.

 

13:00: Wydarzenia te rozegrały się po godzinie 12. Informacje o pościgu i strzelaninie w Katowicach otrzymaliśmy na alarm@tvs.pl. Doniesienie te potwierdził Sebastian Imiołczyk z KMP Katowice. Zatrzymany kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków. Teraz mężczyzna jest przesłuchiwany.

 

Wkrótce więcej informacji w tej sprawie.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close