KrajRegionWiadomość dnia

Studenci pracują nad aplikacją dla seniorów. Pomóc będzie mógł każdy

Brzmi trochę abstrakcyjnie, bo przecież większość osób starszych nie korzysta z aplikacji, internetu czy innych udogodnień, które serwuje XXI w. Jednak działanie aplikacji będzie bardzo proste i ułatwi kontakt wolontariuszy z seniorami, którzy potrzebują by zrobiono im zakupy!

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Studenci Politechniki Gdańskiej, jak na przyszłych inżynierów przystało, wpadli na naprawdę bardzo ciekawy pomysł. Chodzi o aplikację, dzięki której każdy wolontariusz pracujący na rzecz osób starszych w dobie epidemii, będzie mógł szybko i sprawnie pomóc. Działanie jest bardzo proste – senior wysyła SMS-a na podany numer, wolontariusz za pomocą apki odbiera zlecenia, wymienia kontakt z osobą potrzebującą, robi jej zakupy, a do rozliczenia transakcji dochodzi przy przekazaniu owych zakupów lub online. – Seniorzy, osoby starsze, które nie mają kogo poprosić o pomoc w wykonaniu zakupów, wysyłają SMS na wskazany numerwyjaśniał działanie aplikacji jej współtwórca, Aleksander Obuchowski. 

Póki co aplikacji ma kilka błędów, więc studenci jeszcze nad nią pracują. Z istotnych informacji – program będzie darmowy zarówno dla wolontariuszy, jak i seniorów. – Kiedy wszystko będzie gotowe, zamierzają za darmo udostępnić ją wszystkim zainteresowanym organizacjom pozarządowym, które zajmują się wolontariatem. – informują reporterzy TVN 24. Pytanie czy studenci Politechniki Śląskiej rownież nie mogliby pomyśleć o czymś tak dobrym, co dodatkowo zatrzymałoby osoby starsze w domach, a zarazem pomogło im w tej nowej i trudnej rzeczywistości. Warto dodać, że mimo iż rząd prosi o zostanie w domach, a seniorzy mają swoje wyznaczone godziny robienia zakupów, nie trudno spotkać ich przez cały dzień w okolicznych sklepach. Często jest to związane z przyzwyczajeniami, nudą czy samotnością – osoby starsze krążą po swoich osiedlach, głównie by spotkać sąsiada i porozmawiać. Aplikacje, aplikacjami ale jeśli możemy to pomóżmy na własną rękę – wystarczy kartka z informacją przyklejona na drzwi bloku i podanie numeru telefonu – gwarantujemy, że kilka starszych osób zadzwoni i poprosi o pomoc w dostarczeniu niezbędnych rzeczy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Biskup gliwicki zdecydował kiedy odbędą się bierzmowania i komunie

Prawie 640 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

Lekarze ochotnicy poszukiwani! APEL prezesa ORL w Katowicach

źródło: TVN 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close