KrajRegionWiadomość dnia

PiS: Przecieki z nieoficjalnych źródeł wskazują, że ustawa aborcyjna trafi do „zamrażarki”

Wszyscy pamiętamy co działo się  w 2016 r., gdy na ulice wyszły kobiety domagając się swoich praw i przeciwstawiając się tym samym projektowi ustawy aborcyjnej, która posiadała bardzo dużo kontrowersyjnych zapisów. „Czarny protest” pokazał, że kobiety wszystkich pokoleń myślą podobnie i nie chcą by Państwo decydowało o ich ciele. Projekt został odłożony na półkę ale wrócił i znowu wzbudza emocje. Jednak reporterzy portalu internetowego z nieoficjalnych źródeł dowiedzieli się, że władzą PiS projekt w ogóle nie jest na rękę i prawdopodobnie trafi do tzw. „sejmowej zamrażarki”.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W dobie epidemii koronawirusa Sejm RP co rusz zajmuje się tematami, które tak naprawdę na obecną chwilę nie do końca obchodzą obywateli zmęczonych izolacją i kolejnymi restrykcjami. A jednak dwie debaty budzą nie lada emocje, a mowa oczywiście o wyborach prezydenckich i…projekcie ustawy antyaborcyjnej Kai Godek. Jesli chodzi o tę druga sprawę to dokładnie pamiętamy co działo się na ulicach naszego kraju w 2016 r. gdy Polki zaczęły głośno domagać się swoich praw. W Polsce zawrzało, a sam projekt został jakoby odstawiony na półkę. Jednak teraz debata powraca i mimo. że na ulice wyjść nie można, to na wszystkich portalach społecznościowych widać jasne oznaki protestu – zmiany avatarów na te z symboliką „Piekła Kobiet”, wirtualne petycje czy po prostu komentarze internautów. Co na to wszystko PiS? I tu następuje niespodzianka, która póki co nie ma oficjalnego potwierdzenia.

– Wszystko wskazuje na to, że zagłosujemy za skierowaniem tych projektów do prac w sejmowych komisjach. Decyzja polityczna jest taka, aby zostały tam na długo. Nikt w PiS w najbliższej przyszłości nie chce wojen światopoglądowych –  mówi rozmówca dziennikarzy Onetu z władz Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o skierowaniu projektu ustawy aborcyjnej do prac w komisjach, które mają spowolnić na długi czas społeczna debatę, a tym bardziej jakiekolwiek ruchy legislacyjne. Zobaczymy co przyniesie przyszłość – wiemy jedno – ogromna część kobiet w Polsce nie chce by ktokolwiek decydował o ich ciele.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poczta Polska rozpoczyna sprzedaż maseczek

To pierwszy raz w historii! Studenci sesję będą zdawali zdalnie! [WIDEO]

Maseczki ochronne w sklepach Żabka! Najtańsze na rynku? Wiemy, jaka cena!

źródło: Onet, RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close