KrajRegionŚwiat

Sukces „Śląska” w Japonii. Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK podbija kraj kwitnącej wiśni!

Japońskie tournée Zespołu „Śląsk” z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią, dobiegło końca.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Przez sześć tygodni Zespół pokonał w powietrzu i na lądzie ponad 8 tysięcy kilometrów. Z trzydziestoma koncertami odwiedził osiemnaście japońskich miast, obejmując zasięgiem niemal wszystkie regiony Kraju Kwitnącej Wiśni. Polską kulturę w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” podziwiało ponad 80 tysięcy widzów, w tym trzydziestu przedstawicieli korpusu dyplomatycznego z całego świata. 23 listopada artyści wrócili do kraju.

20 listopada Zespół „Śląsk” zakończył swój sześciotygodniowy pobyt w Japonii, występując z dwoma koncertami w Tokyo. Podczas ostatniego z nich, na widowni Nakano Sunplaza Hall zasiadło wielu gości specjalnych, a wśród nich ponad 30 przedstawicieli korpusu dyplomatycznego z całego świata. Było to także jedno z największych i najważniejszych wydarzeń z udziałem polskiej instytucji kultury, z okazji obchodów 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią. Po ostatnim koncercie odbyła się uroczystość z udziałem międzynarodowego korpusu dyplomatycznego, na czele z Ambasadorem RP w Japonii Pawłem Milewskim.

Wielka trasa koncertowa z okazji 100-lecia nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, rozpoczęła się 15 października. Po 15 latach od ostatniej wizyty, Zespół „Śląsk” powrócił do Japonii w tak dużym składzie. Pierwszy koncert odbył się w Takasaki i dał początek sześciotygodniowej podróży Zespołu „Śląsk” po kraju kwitnącej wiśni. Na koncertowej mapie znalazły się m.in. takie miasta jak: Nagoya, Hiroshima, Kyoto, Osaka, Sapporo, Yokohama czy Tokyo.

 

DZIURY WSTYDU! W Rudzie Śląskiej można stracić zawieszenie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

Źródło i foto: Slaskie.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close