RegionWiadomość dnia

Świat: 300 milionów uczniów nie chodzi do szkoły z powodu epidemii koronawirusa

Szokujące dane statystyczne napływają do nas ze świata. Póki co do szkół przestało chodzić 300 milionów uczniów. Placówki oświaty są zamykane w coraz większej ilości krajów. Trwa panika związana z szalejącym koronawirusem.

 

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Koronawirus zbiera ostre żniwo we Włoszech – 107 osób zmarło. To największa liczba ofiar w skali reszty krajów europejskich od początku epidemii. Dlatego też wszystkie szkoły i uniwersytety zostały tam zamknięte póki co do 15 marca br. W kilku krajach takich jak Iran, Korea Południowa czy Japonia masowo odwołuje się imprezy kulturalne, skraca się czas pracy oraz tworzy się zastępstwa dla pracowników firm, którzy muszą się opiekować swoimi dziećmi, które nie mogą chodzić do szkoły. Niektóre kraje oferują firmom subsydia by pokrywać straty związane z brakiem personelu.

Przypomnijmy, że koronawirus dotarł także do Polski a do pierwszego potwierdzonego przez Ministra Zdrowia przypadku zarażenia doszło w Zielonej Górze. Czy Polskę też czeka taka sytuacja? Czy nasze dzieci nie będą mogły przez jakiś czas kontynuować tak ważnej dla nich edukacji?

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Szpital w Chorzowie jak strefa zagrożenia! Strażacy rozstawili specjalne namioty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Epidemia koronawirusa: Są wyniki badań pacjenta ze szpitala w Zawierciu

Katowice: Martwy pies, opona i fotel! SZOKUJĄCE ZNALEZISKA w oczyszczalni ścieków! [ZDJĘCIA, WIDEO]

źródło: www.rmf24.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close