KrajRegionŚwiat

Świat: Jednopłciowe związki partnerskie zalegalizowane! Ale pod pewnymi warunkami

To pierwszy europejski kraj spoza UE, w którym zalegalizowane związki partnerskie osób tej samej płci. Głosowanie w tej sprawie odbyło się w 81-osobowym parlamencie Czarnogóry, a za ustawą opowiedziało się 42 deputowanych.

 

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Ustawa o legalizacji związków homoseksualnych w Czarnogórze wejdzie za rok, po opracowaniu szczegółowych przepisów i przeszkoleniu urzędników państwowych.

Zgodnie z ustawą pary tej samej płci są uznawane jako jednostka społeczna, mają prawo do dziedziczenia i emerytury partnera, ale nie mogą adoptować dzieci i oficjalnie nazywać się „małżeństwem” – podaje RMF24.pl

Czarnogóra to 32. kraj przynależący do ONZ, który uznał związki partnerskie osób tej samej płci. Jest także trzecią byłą republiką jugosłowiańską, która wprowadziła takie przepisy, po Słowenii i Chorwacji.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE: Koronawirus w pociągu na Śląsku! Sanepid szuka pasażerów

Ginekolog z Zabrza podejrzany o gwałcenie pacjentek dostał 15 lat więzienia

Duży, żółty i robi wrażenie [WIDEO] Katowice są odkażane z koronawirusa dronem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close