RegionWiadomość dnia

Świętochłowice: Będą podwyżki cen w miejskich obiektach sportowych

Mieszkańcy Świętochłowic zapłacą więcej za korzystanie z miejskich obiektów sportowych. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał już prezydent Daniel Beger. Miasto potwierdza, że podwyżki będą, ale wprowadza też karnety, które mają zrekompensować wyższe ceny.

 

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Ceny troszkę zostaną podniesione, ale to wynika z wielu czynników – między innymi z inflacji. Wprowadzamy nowy program na Skałce dla mieszkańców i to jest o tyle ważne, że wykupując karnety a na tym nam zależy aby stali klienci mieli jak najbardziej podnoszone usługi i te karnety doprowadzą tak naprawdę do tego, że tak naprawdę nie będzie podwyżki, bo wykupując karnet będzie albo 5 % upustu, albo 10% a nawet 15%. upustumówi Adam Trzebinczyk, zastępca prezydenta Świętochłowic.

Podwyżka dotyczy wynajmu kortów do squasha i tenisa ziemnego, wypożyczenia sprzętu i korzystania z siłowni. Więcej trzeba będzie także zapłacić za korzystanie z miejskiej krytej pływalni. Od jakiegoś czasu miasto pobiera także opłatę za korzystanie z Orlika. Ten zimny prysznic nie spodobał się radnym opozycji – jak przekonują zdają sobie sprawę z rosnących cen chociażby energii elektrycznej, ale podnoszenie cen ich zdaniem nie jest właściwym kierunkiem.

-Misją samorządu jest również troska o to, aby mieszkańcy mieli gdzie uprawiać sport, aby chcieli dbać o swoje zdrowie, aby chcieli korzystać z takich obiektów właśnie jak basen, squash czy orlik. To zarządzenie pokazuje, że szukamy oszczędności natomiast robimy to w miejscach, w których nie powinniśmy tego robić, bo rachunek ekonomiczny może pokazać, że te oszczędności są tylko pozorne, bo frekwencja zmaleje i wpływy w kasie wcale nie będą większe – mówi Łukasz Respondek, radny Rady Miejskiej w Świętochłowicach.

Opozycja zauważa, że ceny na basenach zlokalizowanych w miastach ościennych są niższe, co może sprzyjać temu, że to właśnie z nich będą korzystać mieszkańcy. Zrządzenie wchodzi w życie 2 stycznia.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nadchodzi Sylwester z TVS! Jakie gwiazdy zagrają w sylwestrową noc?

Świąteczno-noworoczny koncert charytatywny w Radiu Silesia. Cały dochód trafi do podopiecznych Fundacji TVS [WIDEO]

Strzelanina podczas mszy. Parafianie zabili napastnika

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close