KrajRegion

Świętochłowice: O bezpieczeństwie z świętochłowickimi seniorami

Na terenie Świętochłowic w Fundacji Rodzin Polskich odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa osób starszych. Wykład poprowadziła świętochłowicka policyjna profilaktyk wraz z przedstawicielką stowarzyszenia IOGT Polska. Poruszono tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy.

Świętochłowice są miastem, w którym mundurowi systematycznie pracują nad bezpieczeństwem świętochłowickich seniorów. Seniorzy to grupa społeczna, której należy się wyjątkowy szacunek, wymagają troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Dlatego, też policjanci miejscowej komendy systematycznie starają się ich edukować i przypominać o koniecznych środkach ostrożności, nawet teraz gdy spotkania z nimi są utrudnione ze względu na epidemie koronawirusa. Jednak mundurowi nie dają za wygraną i spotykają się z najstarszymi mieszkańcami miasta, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa zgodnie z reżimem sanitarnym.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Świętochłowice: Z wizytą wśród seniorów

Profilaktyk z miejscowej policji, wspólnie z przedstawicielką stowarzyszenia IOGT Polska odwiedziła świętochłowicką Fundację Rodzin Polskich. Podczas prelekcji poruszono zagadnienia na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym również zasady, jakie obowiązują pieszych na drodze. Mundurowa przypomniała seniorom o tym, aby wzmogli swoją czujność w rejonie przejść dla pieszych. Apelowała o to, aby nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Profilaktyk tym samym zachęcała seniorów do noszenia odblasków w porze od zmierzchu do świtu bez względu na to, czy znajdują się na leśnym odcinku drogi, czy też w centrum miasta. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Co więcej…

W dalszej części spotkania świętochłowicka policjantka wspólnie z przedstawicielką stowarzyszenia IOGT Polska przeprowadziła wykład oraz ćwiczenia z fantomami z udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy mieli też okazję, aby uzyskać od prelegentów odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Poruszono również kwestie dotyczącą prawidłowego wypełniania koperty życia oraz jej przechowywania. Ponadto, na zakończenie z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa COVID-19, mundurowa nie ominęła również tematu obowiązujących ograniczeń dotyczących utrzymywania dystansu między ludźmi, czy specjalnych zasad dotyczących higieny.

Źródło: swiony.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Marsz nacjonalistów przejdzie w sobotę przez Katowice! Radny chce go zablokować [WIDEO]

Jest ugoda w sprawie pumy Nubii! Puma zostaje w ZOO w Chorzowie!

6-latka z Będzina marzy, żeby normalnie chodzić. Mówi o sobie „grzeczność” i dzielnie walczy z bólem i chorobą! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close