RegionZdrowie

Szczepienia pójdą jak z nut? W Sosnowcu punkt szczepień zrobiony w Szkole Muzycznej

Sosnowiec to kolejne miasto, które jest gotowe do przeprowadzania masowych szczepień. Nadal jednak nie wiadomo kiedy samorządowy punkt w Szkole Muzycznej przy ul. Wawel 2 będzie mógł ruszyć. To zależy od rządu i dostaw szczepionek.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Myśleliśmy, że będzie trudno, ale jednak sytuacja, którą mamy i mobilizacja wszystkich spowoduje, że zgłosiły się dziesiątki prawie, żeby nie powiedzieć setki bo ponad 100 osób, tak naprawdę pracowników naszego szpitala i innych instytucji medycznych, osób które chciałyby pomagać, wolontariuszy, także nie żadnego problemu nie było, widać że społeczeństwo szuka tej możliwości normalności- mówi Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca.

Dzięki nowo powstałemu punktowi w mieście będzie można zaszczepić dodatkowo 600 osób dziennie, co daje 4200 osób tygodniowo. Szczepienia będą wykonywane w godz. 10-20 przez pięć zespołów, składających się w większości z personelu medycznego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

-Tutaj już w tej chwili przychodzi dużo mieszkańców i pyta nas kiedy będziecie szczepić, kiedy będziecie szczepić, niestety na razie na dzień dzisiejszy nie znamy odpowiedzi na to pytanie – mówi Dariusz Skłodowski pełnomocnik prezydenta do spraw Covid-19.

Szczepić będą śpiewająco. Nowy punkt szczepień w Sosnowcu urządzono w szkole muzycznej
Szczepić będą śpiewająco. Nowy punkt szczepień w Sosnowcu urządzono w szkole muzycznej

Nieważne gdzie, ważne, że każdy chcący się zaszczepić musi się najpierw zarejestrować w rządowym systemie. Przy szczepieniach nie obowiązuje rejonizacja, więc w punkcie w Sosnowcu będą się mogli zaszczepić mieszkańcy innych miast.

Sosnowiec planuje uruchomienie jeszcze jednego puntu, w którym będzie można się zaszczepić się nie wychodząc z samochodu. Ma się mieścić na terenie parkingu przy Domu Kultury im. Jana Kiepury przy ulicy Będzińskiej. Wszystkie 27 punktów szczepień w Sosnowcu przy maksymalnych dostawach mogą wykonywać prawie 22 tysiące szczepień tygodniowo.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Komunia Święta pod znakiem pandemii. Archidiecezje podjęły decyzje dotyczące sakramentu [WIDEO]

Każda pełnoletnia osoba będzie mogła zarejestrować się na szczepienie [WIDEO]

Premier zaszczepi się szczepionką Astra Zeneca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close