AlarmRegion

Tragiczny pożar w Mysłowicach. Mężczyzna zginął na miejscu

Jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło w środę, 21 kwietnia przed południem w budynku wielorodzinnym przy ul. Bytomskiej w Mysłowicach. Paliło się mieszkanie na parterze. Strażaków wezwali lokatorzy.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


-Partner wyczuł dym ulatniający się na korytarzu i jak otwarł drzwi to już był korytarz zadymiony. Zaczęliśmy pukać na drzwi na okna nikt się nie odzywał więc zadzwoniliśmy na straż pożarną – mówi nam Joanna mieszkanka kamienicy.

Prawdopodobnie przyczyną powstania pożaru w mieszkaniu było dogrzewanie gazem. Od tego zapaliła się wersalka.

-W chwili obecnej możemy przypuszczać, domniemywać, że przyczyną pożaru było dogrzewanie się przez, za pomocą promiennika cieplnego zamontowanego, na małej butli 3 kilowej propan-butan – relacjonuje kpt. Tomasz Chlebowski, z-ca oficera prasowego PSP w Mysłowicach.

Jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło w środę, 21 kwietnia przed południem w budynku wielorodzinnym przy ul. Bytomskiej w Mysłowicach
Jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło w środę, 21 kwietnia przed południem w budynku wielorodzinnym przy ul. Bytomskiej w Mysłowicach

Z mieszkania ewakuowana kobietę w wieku 50 lat oraz mężczyznę w wieku 73 lat, który w wyniku zaczadzenia zmarł na miejscu.

Kobieta została przetransportowana do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Prawdopodobnie doznała oparzenia górnych dróg oddechowych. Pozostali lokatorzy budynku, po zakończeniu akcji gaśniczej, mogli wrócić do swoich mieszkań.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Komunia Święta pod znakiem pandemii. Archidiecezje podjęły decyzje dotyczące sakramentu [WIDEO]

Każda pełnoletnia osoba będzie mogła zarejestrować się na szczepienie [WIDEO]

Premier zaszczepi się szczepionką Astra Zeneca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close