KrajRegionWiadomość dnia

Szczęście seniorów – dziś rusza wypłata trzynastych emerytur

W dobie epidemii koronawirusa w Polsce, w końcu pojawia się pozytywna informacja dla seniorów. Rząd obiecywał i jak widzimy obietnicę spełnił, bo już dzisiaj rusza wypłata trzynastych emerytur. Każdy z emerytów otrzyma po 1200 zł brutto co na rękę daje 981 zł. Dodatek wesprze niejeden domowy budżet!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak podaje Polsat NewsTzw. trzynastka przysługuje uprawnionym m.in. do emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej), rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego (świadczenia dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci), nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego. 

To miła i dobra wiadomość dla seniorów. Na ustach niejednego z nich może pojawić się w końcu szeroki uśmiech! 981 zł netto to dla wielu naprawdę dużo. Rząd pomoc obiecywał, a obietnice w końcu spełnił. Jeśli chodzi o renty rodzinne, pobierane przez dwie osoby to trzynastka zostanie po prostu podzielona na dwa i każda z nich dostanie 600 zł brutto. Warto dodać, że wypłata tych świadczeń jest odgórna i automatyczna – nie trzeba składać niepotrzebnych wniosków, jeśli ktoś trzynastkę ma otrzymać (wyjątkiem są osoby, które mają zbyt duże zarobki dodatkowe poza emeryturą) to napewno ją dostanie do ręki od listonosza bądź na konto, w zależności jaką dyspozycję podał w ZUS-ie w temacie swojej emerytury czy renty.

Chciałabym zapewnić wszystkich świadczeniobiorców, że emerytury i renty są wypłacane na czas. Tak samo jest w przypadku dodatkowego świadczenie, czyli tzw. trzynastej emerytury, która wynosi 1200 złotych brutto, czyli 981 zł „na rękę”. Pierwsze trzynastki pojawią się na kontach emerytów już 1 kwietniainformowała we wtorek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tarcza antykryzysowa z podpisem prezydenta. Jaka pomoc dla przedsiębiorców?

Radni z Imielina dają kasę ze swoich diet na szpital zakaźny w Tychach! [WIDEO]

Pilne! Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Są też kolejne ofiary śmiertelne

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close