AlarmRegionWiadomość dnia

SZOK w Rybniku! Mężczyzna na sali sądowej zaatakował i skopał sędzię!

Dramatyczne sceny i wydarzenia na sali sądowej w Rybniku1 Mężczyzna podczas rozprawy – odpowiadając z wolnej stopy – zaatakował sędzię, prowadzącą rozprawę!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Dziś sędzia (…) z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta przez podsądnego na posiedzeniu. Podsądny przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka a następnie skopał. Protokolant obezwładnił napastnika – taki dramatyczny wpis pojawił się dzisiaj na fp Iustitia Polska.

 

Z ogromnym smutkiem i krzykiem #StopHejt #StopMowienienawisci #stopszczuciu na sędziów Rzeczypospolitej Polskiej …

Opublikowany przez Iustitia Polska – "Polish Judges" Czwartek, 20 lutego 2020

Do bulwersującego pobicia sędzi doszło w Rybniku. Podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Rybniku 39-letni mężczyzna, który odpowiadał z wolnej stopy, zaatakował sędzię prowadzącą rozprawę.

Mężczyzna został obezwładniony przez protokolanta i wyprowadzony z sali przez pracownika ochrony sądu, a następnie zatrzymany przez policjantów z wydziału konwojowego i policji sądowej. Policjanci przebywali na innym piętrze Sądu. Gdy na sali rozpraw włączył się alarm, natychmiast ruszyli z pomocą. Na szczęście sędzia nie potrzebowała pomocy medycznej. Sędzia ukarała mężczyznę karą porządkową 14 dni pozbawienia wolności. Napastnik trafił już do policyjnego aresztu

Około godziny 13.35 w jednej z sal rozpraw mieszczących się na I piętrze Sądu Rejonowego w Rybniku został włączony alarm. Z pomocą ruszyli trzej policjanci wydziału konwojowego i policji sądowej, którzy przebywali na parterze budynku. Gdy dobiegali do sali rozpraw, pracownik ochrony sądu wyprowadzał z sali 39-letniego mężczyznę. Jak ustalili mundurowi, podczas rozprawy 39-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zaatakował sędzię prowadzącą rozprawę. Napastnik został obezwładniony przez protokolanta, a następnie wyprowadzony z sali przez pracownika ochrony.

Mężczyznę zatrzymali policjanci. Na szczęście sędzia nie potrzebowała pomocy medycznej. Okazało się, że przychodząc do sądu, mężczyzna miał w kieszeni mały nóż. Jednak oddał go do depozytu ochronie sądu, gdy przechodził przez tzw. bramki.

39-latek został od razu ukarany przez sędzię karą porządkową 14 dni pozbawienia wolności na podstawie art. 49 ustawy „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Jak informuje policja – 39-latek był trzeźwy. Trafił już do policyjnego aresztu. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

 

źródło: KWP Katowice/Iustitia Polska
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close