KrajRegion

Szukali zaginionej 92-latki. Znaleźli ją w lesie z bukietem kwiatów [FOTO]

Dron, policja, strażacy z OSP, Straż Graniczna, Służba Leśna a także okoliczni mieszkańcy. Ogromne siły rzucone w jednym celu – odnaleźć zaginioną bez śladu 92-latkę, która prawdopodobnie poszła do lasu.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 92-latki, która zaginęła na terenie gminy Trzeszczany. W akcji brało udział wiele służb oraz policyjny dron z termowizją. Po wielogodzinnych poszukiwaniach policjanci z Trzeszczan odnaleźli kobietę w lesie 3 kilometry od jej domu. 92-latka cała i zdrowa z bukietem kwiatów powróciła do domu.

Odnalezieniem całej i zdrowej 92-letniej mieszkanki gminy Trzeszczany zakończyły się poszukiwania w które zaangażowało się wiele służb z użyciem specjalistycznego sprzętu. W poszukiwania, które rozpoczęły się w środę wieczorem, 09.06.2021 r., a zakończyły wczoraj przed południem zaangażowali się policjanci z dronem z termowizją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, policjanci z Hrubieszowa, Straż Graniczna z Hrubieszowa, Horodła i Chłopiatyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Mołodiatycz, Służba Leśna z Nadleśnictwa Strzelce, a także okoliczni mieszkańcy.

92-latka wyszła z domu w środę i udała się w nieznanym kierunku, nie nawiązując kontaktu z rodziną. Zapadał zmrok, a kontakt z zaginioną był w tej sytuacji bardzo utrudniony z uwagi na fakt, że kobieta jest osobą niesłyszącą. Nawoływania oraz podawanie sygnałów dźwiękowych nie było w tej sytuacji możliwe. Mundurowi oraz okoliczni sąsiedzi szukali kobiety całą noc w trudno dostępnych miejscach przede wszystkim w kompleksie leśnym.

Wreszcie policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach odnaleźli 92-latkę w lesie. Kobieta była zdezorientowana i nie wiedziała, gdzie się znajduje. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia, która udzieliła jej opieki medycznej. Mieszkanka gminy Trzeszczany cała i zdrowa powróciła do domu. -Po raz kolejny współpraca, wysiłek i zaangażowanie wielu osób doprowadziły do pozytywnego zakończenia sprawy w której na pierwszym miejscu stawia się ratowanie ludzkiego życia – mówią policjanci, dziękując wszystkim zaangażowanym w poszukiwania starszej kobiety.

 

źródło: KWP w Lublinie / mw
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Coraz mniej obostrzeń. Więcej wiernych w kościołach, widzów w kinach, w komunikacji miejskiej bez limitów

Euro 2020 na kanapie? Może lepiej na leżaku? Miasta Śląska i Zagłębia odpalają Strefy Kibica

LISTA NOWYCH PROBOSZCZÓW NA ŚLĄSKU! Sprawdź, czy masz nowego proboszcza w parafii!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close