RegionWiadomość dnia

Ratujący życie defibrylator zamontowano w gliwickiej komendzie policji [ZDJĘCIA]

W Gliwicach zamontowano kolejny defibrylator. Tym razem urządzenie ratujące życie w przypadku zatrzymania akcji serca zamontowano w gliwickiej komendzie policji.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to urządzenie, jakiego należy użyć w przypadku udzielania pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia – gdy osoba taka jest nieprzytomna i nie oddycha. Sprzęt trafił do 32 jednostek śląskiej Policji.

W Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach urządzenie zostało umieszczone tuż przy wejściu, w pobliżu pomieszczenia punktu recepcyjnego. To centralne miejsce obiektu, w razie potrzeby łatwo dostępne.

Gliwicka komenda policji ma swój własny defibrylator. Może uratować ludzkie życie (fot.KMP Gliwice)
Gliwicka komenda policji ma swój własny defibrylator. Może uratować ludzkie życie (fot.KMP Gliwice)

Wyposażając wszystkie komendy miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego w urządzenia AED, śląscy policjanci realizują rekomendacje w zakresie Programu Powszechnego Dostępu do Defibrylacji (Public Access Defibrillation Program). Są to działania mające na celu zwiększenie dostępności AED w miejscach publicznych. Takie rozmieszczenie urządzeń wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa interesantów przebywających w komendach, ale również pracowników cywilnych i funkcjonariuszy pełniących w nich służbę. Im większa ilość defibrylatorów w przestrzeni publicznej, tym mniej dramatycznych akcji ratunkowych, zakończonych niepowodzeniem.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

 

źródło: KMP Gliwice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Coraz mniej obostrzeń. Więcej wiernych w kościołach, widzów w kinach, w komunikacji miejskiej bez limitów

Euro 2020 na kanapie? Może lepiej na leżaku? Miasta Śląska i Zagłębia odpalają Strefy Kibica

LISTA NOWYCH PROBOSZCZÓW NA ŚLĄSKU! Sprawdź, czy masz nowego proboszcza w parafii!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close