RegionWiadomość dnia

Targ w Będzinie znowu otwarty! Kupujący: Nareszcie! [WIDEO]

Wraca normalność na targowiskach. Na targowisku w Będzinie kupić można znowu nie tylko warzywa, owoce, mięso, wędliny, artykuły spożywczy, chemię gospodarczą oraz sadzonkami, ale także obuwie, ubrania, bieliznę, artykuły gospodarstwa domowego i tym podobne.

 

 

Komunia Święta w woj.śląskim. Już wiadomo, jak będą organizowane!

-Ja jestem zadowolona, bo przynajmniej pokupuje się. -To lepsze zakupy niż w hipermarkecie? -Chyba tak. Tańsze przede wszystkim – mówi Grażyna, mieszkanka Będzina.

-Różnie to myśleć, i tak i nie -Czemu różnie? -Bo jeszcze jest ten koronawirus. -Czyli trochę strach jest? -Jest, jest. Ja jeszcze się boję. -Ale zdecydowała się pani przyjść. -Mówię przejdę zobaczę, ale faktycznie to jest jeszcze. Z jednej strony dobrze, bo ludzie czekali na to tak długo mówi Jadwiga, mieszkanka Będzina
.

Najbardziej na ten moment czekali sprzedawcy – szczególnie Ci, którzy do tej pory handlować nie mogli, bo nie sprzedawali żywności czy sadzonek. Oni swoje towary mogli sprzedawać tu po raz pierwszy po długiej przerwie.

-Jest dużo klientów? -Jak na tą porę to w miarę. Spodziewałem się, że będzie mniej. -Dobrze, że targowiska ruszyły i są otwarte? -Oczywiście, że tak. W końcu możemy coś tam zarobić – mówi Sylwester, sprzedawca na będzińskim targowisku,

-Dwa miesiące siedzieliśmy w domu, nie było z czego żyć a mam żonę, dzieci i bardzo jesteśmy szczęśliwi z tego powodu. -Ludzi jest dużo? -Po troszku się ludzie już przyzwyczają. Dzisiaj drugi targ jestem, a pierwszy raz otwarte w Będzinie i bardzo się cieszymy, że coś się sprzedało, stali klienci poprzychodzili, bo wiele lat handlujemy. Oby tak dalej – mówi Dominik Haładus, sprzedawca na będzińskim targowisku.

Wciąż na targowisku obowiązują obostrzenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym. Zakupy w jednym czasie może robić określona liczba osób, obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych. Kupcy zobowiązani są do zaopatrzenia się we właściwe środki ochronne – takie jak płyn dezynfekujący czy rękawiczki.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Ponad 100 górników zakażonych! Najwięcej z Jankowic i KWK Murcki-Staszic!

Kopalnia Bobrek-Piekary zamknięta! Coraz więcej górników ma koronawirus!

Koronawirus w KWK Pniówek. Kopalnia do zamknięcia? Jastrzębska Spółka Węglowa wydała KOMUNIKAT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close