RegionWiadomość dnia

Tarnowskie Góry: Plotki głoszą że jest inaczej, ale paraliżu w magistracie nie będzie

Urzędnicy polskich magistratów obsługujący bezpośrednio petentów są bardzo narażeni na zakażenie koronawirusem. W ostatnim czasie w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach zachorowało 4 urzędników, a wielu musi odbywać kwarantannę. Są zmiany w obsłudze, które wprowadza również starostwo powiatowe.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Chodzą plotki, że praca magistratu w Tarnowskich Górach może być sparaliżowana, gdyż urzędników masowo zaatakował koronawirus. To nieprawda – na ten moment zarażonych jest 4 pracowników urzędu miasta, a inni ze wzg≥pędu na kontakt z zakażonymi, muszą odbywać kwarantannę. Co więcej, Ci co są na kwarantannie pracują zdalnie, co sprawia, że urząd miasta dalej może wykonywać swoje zadania. Najważniejszy fakt to ten, że ze względów bezpieczeństwa ograniczono bezpośrednia obsługę petentów. – Co ważne, petenci mogą załatwiać niezbędne formalności także w Urzędzie Stanu Cywilnego. Od poniedziałku zmienia się natomiast organizacja pracy. Urzędnicy zostali podzieleni na dwie grupy i będą pracować na zmianę – jeden dzień na miejscu, drugi zdalnie, co ma ograniczyć ryzyko zakażenia. – czytamy na łamach portalu internetowego gwarek.com.pl. A to jest duże i właśnie z tego względu będą również zamknięte kasy w urzędzie, a klientów uprasza się o regulowanie wszelkich należności za pomocą przelewów.

Starostwo powiatowe w Tarnowskich Górach również broni się przed paraliżem i od najbliższego poniedziałku będzie obsługiwało petentów głównie za pomocą poczty elektronicznej, korespondencji pocztowej oraz platformy E-PUAP. Dokumenty będzie można wrzuca również do urn. Co ważne normalne spotkanie z urzędnikami nie jest niemożliwe, jednak trzeba się odpowiednio wcześniej umówić telefonicznie, a samo spotkanie będzie wyznaczone w odpowiedniej strefie bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że dzisiaj w Polsce doszło kolejnych ponad 13 tys. zakażonych SARS-COV2 co oznacza, że dla własnego bezpieczeństwa, powinniśmy załatwiać to co się da internetowo lub telefonicznie, minimalizując tym samym szansę na potencjalne przypadkowe zakażenie.

 

źródło: www.gwarek.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close