RegionWiadomość dnia

Uzdrowisko Ustroń udostępni jeden z budynków dla pacjentów z COVID-19

Uzdrowisko Ustroń, mimo że z powodu decyzji premiera zostanie zamknięte, chce przeznaczyć jeden ze swoich budynków dla pacjentów łagodnie przechodzących infekcję SARS-COV2. Na przyszłych pacjentów będzie czekało, aż 170 łóżek. Pierwsze kroki poczynione.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Do dyspozycji pacjentów, już w przyszłym tygodniu zostanie przekazanych ok. 170 łóżek.
Zarząd uzdrowiska w Ustroniu poinformował, że chcąc wspomóc region w walce z koronawirusem zgłosił do NFZ deklarację otwarcia izolatorium w sanatorium Narcyz.czytamy na łamach Radia Bielsko. Uzdrowisko udostępni jeden z budynków dla pacjentów łagodnie przechodzących zakażenie SARS-COV2. Przypomnijmy, że w tym regionie sytuacja na prawdę nie jest kolorowa, a mimo że zakażeń aktywnych nie liczy się tam w tysiącach, to lekarze z okolicznych szpitali mają naprawdę dużo pracy. Premier Mateusz Morawiecki zakazał działalności uzdrowisk i sanatoriów, głównie ze względu na bezpieczeństwo seniorów, ale te mogą pomagać właśnie w taki sposób. Jak czytamy dalej nie będzie natomiast izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju, tak jak było to ustanowione w trakcie pierwszej dali epidemii.

źródło: Radio Bielsko

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close