KategoriaRegionWiadomość dnia

Tarnowskie Góry: Pomoc dla czworonogów i zbiórka w sklepie

Są tacy tacy ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny. W Tarnowskich Górach gdzie  znajduje się schronisko dla zwierząt Cichy Kąt, w trakcie wakacji prowadzono zbiórkę pieniędzy. Do akcji włączyła się rada dzielnicy Osada Jana, której członkowie umieścili puszki m.in. w 4 popularnych w okolicy sklepach.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Ludzie często zapominają o bezbronnych zwierzętach, które przebywają w schroniskach w trudnych warunkach. I nie mowa tu o złym traktowaniu zwierząt w takich placówkach, tylko o brakach finansowych i ciężkiej sytuacji takich miejsc. Jednak są i tacy, którym los zwierząt nie jest obojętny. W trakcie wakacji zbierano pieniądze dla schroniska dla zwierząt Cichy Kąt, które znajduje się w Tarnowskich Górach. Zbiórka była zorganizowana m.in. przez radę dzielnicy Osady Jana – członkowie zostawili puszki, do których można było wrzucać pieniądze dla zwierząt z tarnogórskiego azylu w 4 popularnych sklepach. Do tego pomógł proboszcz, który co rusz informował, gdzie można takie puszki znaleźć. W efekcie zebrano 1100 zł, a azyl środki przeznaczył na specjalistyczną karmę i bardzo drogi płyn dezynfekcyjny potrzebny w schronisku.

Jak opowiadał na łamach gwarek.com.pl Stefan Wrodarczyk z rady Dzielnicy Osady Jana – skarbonki wrócą do sklepów, a do pomocy znowu zostanie namówiony ksiądz. Wrodarczyk potwierdził również, że co jakiś czas puszki sprawdza i są coraz cięższe. Akcja trwa!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pociągiem dojedziemy na lotnisko w Pyrzowicach! Rozstrzygnięto przetarg na odbudowę linii 182

Pożar chemikaliów w Sosnowcu: Ogień zniszczył nie tylko odpady ale i firmy przedsiębiorców! [WIDEO]

Zmiana czasu na zimowy tuż, tuż! Kiedy przestawiamy zegarki? [ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2020]

źródło: www.gwarek.com.pl

red: B. Bednarczuk

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close