RegionSportŚwiat

TCS w Obersdorfie: Kubacki piąty, Żyła szósty. Wygrywa niezawodny Japończyk

Konkurs w Obersdorfie wygrywa Ryoyu Kobayashi. Japończyk o 0.4 punktu wyprzedził Eisenbichlera, tuż za nimi Stefan Kraft. Polacy niestety poza podium. Najlepszy z naszych okazał się Dawid Kubacki, który świetnym drugim skokiem wskoczył na piąte miejsce w konkursie. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła, ósmy był Kamil Stoch. Pierwszy konkurs z pewnością reprezentanci Polski nie zaliczą do udanych. Mamy nadzieję, że nasi kadrowicze eksplodują z formą w kolejnych zawodach. Te odbędą się pierwszego stycznia w Garmisch-Partenkirchen.

 

Pierwszy z Polaków – Jakub Wolny wylądował zaledwie na 116 metrze, co, całe szczęście, nie przeszkodziło mu w awansie do drugiej serii konkursu w Obersdorfie. Jego rywal – Felix Hoffmann skoczył dwa metry bliżej.

Totalnie nieudany skok zaliczył Stefan Hula, 113.5 metra to zdecydowanie mniej niż spodziewaliśmy się po skoczku ze Szczyrku. Michael Hayboeck, startujący w parze z Hulą, zdecydowanie dalej – 118.5 metra.

Konkurs w Obersdorfie od początku nie przebiegał po myśli reprezentantów Polski. Kolejny nasz zawodnik – Aleksander Zniszczoł, osiągnął tylko 114.5 metra i przegrał ze swoim rywalem – Klimovem.

Honor w pierwszej serii uratował Dawid Kubacki – 128.5 metra i pewny awans do drugiej serii. Niezły skok zaliczył również lider naszej kadry – Kamil Stoch, który osiągnął 127. metr.

Prawdziwą ozdobą okazał się w 1. serii jednak świetny skok Piotra Żyły! 133 metry i czwarte miejsce po pierwszej serii.

W pierwszej serii konkursu w Obersdorfie najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, który skoczył 138,5 metra. Dalej byli Markus Eisenbichler z Niemiec i Andreas Stjernen z Norwegii.

Jakub Wolny w swojej drugiej próbie poprawił swój wynik z pierwszej serii o jeden metr. Jednak 117 metrów z pewnością nie jest dla niego powodem do dumy.

Świetne skoki zaliczyli Dawid Kubacki i Kamil Stoch! Pierwszy wylądował na 133.5 metra, zaś lider naszej kadry osiągnął 131 metrów! Przeskoczył ich jednak Kraft, fantastycznym skokiem na 134.5 metra.

Piotr Żyła nie utrzymał świetnej dyspozycji z pierwszej serii. 126.5 metra i szóste miejsce w konkursie.

Pozycje Polaków: 5. Dawid Kubacki, 6. Piotr Żyła, 8. Kamil Stoch, 26. Jakub Wolny.

Konkurs w Obersdorfie wygrywa Ryoyu Kobayashi.

Mateusz Pojda

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close