KrajRegion

To był medyczny majstersztyk! Medycy z dwóch szpitali walczyli o życie matki i dziecka

Świetna praca zespołowa załogi Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Ratunek dla młodej matki i dziecka nadszedł w odpowiednim momencie.

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Kilkunastu specjalistów, pielęgniarek, techników i położnych uratowało życie młodej matki i jej dziecka.

Pacjentka trafiła do szpitala miejskiego w Rudzie Śląskiej pod koniec grudnia w zaawansowanej ciąży skarżąc się na ból w klatce piersiowej i osłabienie. U 26-latki zdiagnozowano ostre rozwarstwienie aorty – stan bezpośrednio zagrażający jej życiu i życiu dziecka.
Lekarze nawiązali kontakt ze specjalistami w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. gdzie pacjentka została przewieziona.  Tam stawiły się dwa zespoły – kardiochirurgów i nasz ginekologiczno – położniczy pod kierownictwem dr hab. Wojciecha Cnoty
Przeprowadzono cięcie cesarskie i na świat przyszła zdrowa dziewczynka, która od razu została przewieziona następnie do szpitala miejskiego w rudzie Śląskiej. Mamą zajęli się specjaliści z Zabrza.
Udało się dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu obu zespołów. Mama i dziecko czują się dobrze i we wtorek wróciły do domu.
Źródło: Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Spółka z o.o.
Foto: facebook/Michał Zembala
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close