RegionWiadomość dnia

To pierwszy taki przypadek! Mały żubr z Pszczyny odrzucony przez stado. Ale opiekunowi dali radę! [WIDEO]

Przyszedł na świat w zagrodzie żubrów w Pszczynie 5 tygodni temu i został odrzucony przez stado. Jedynym rozwiązaniem było odseparowanie malutkiego byczka i umieszczenie go w oddzielnej zagrodzie.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Może był trudny poród, troszkę się urodził w zagłębieniu – może matka tam nie mogła podejść. Inna rzecz był bardzo słaby, nie potrafił się napić tego pierwszego mleka od matki, był osłabiony – mówi Mieczysław Hławiczka, lekarz weterynarz.

Potem przyszły kolejne kryzysy. -Pracownicy zagrody bardzo obawiali się o jego życie. Był taki moment, że wyglądał jak bokser na ringu, bo raz zdarzało się tak, że dorosły osobnik byk potrącił go rogiem i żubr przeleciał saltem w powietrzu. Drugi raz podobna sytuacja zdarzyła się z krową, która również potrąciła go. Wtedy wydawało się, że jest już w stanie agonalnym – mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

To pierwszy taki przypadek! Mały żubr z Pszczyny odrzucony przez stado. Ale opiekunowi dali radę!
To pierwszy taki przypadek! Mały żubr z Pszczyny odrzucony przez stado. Ale opiekunowi dali radę!

Mały żubr zaczyna pić mleko z wiadra, wcześniej w grę wchodziła tylko butelka. Na razie, jego jedynym towarzystwem jest owieczka Kropka. Ale pracownicy zagrody cały czas żyją nadzieją, że żubr odnajdzie swoje miejsce w stadzie. Nie wcześniej niż za rok. Musi być na to gotowy i wystarczająco silny.

-Żubry mogą okazać się okrutne względem niego. Może się to skończyć tragicznie. Były takie przypadki, że po prostu były zrogowane, przebite rogami przez inne żubrymówi Mieczysław Hławiczka, lekarz weterynarz.

 

Żubr nie ma jeszcze imienia, władze Pszczyny ogłosiły na nie konkurs. Jest jeden warunek – musi się zaczynać od liter pl – tak jak wszystkie imiona żubrów linii pszczyńskiej. Propozycję można składać do 16 grudnia.
zagroda@pszczyna.info.pl.

 

autor: Monika Lipiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cała Polska chce KURĘ JADZIĘ z Gliwic! Internet oszalał, każdy chce ją adoptować! [WIDEO]

Stalker, który gnębił studentów US trafił za kraty. Ma 40 zarzutów! [WIDEO]

Puchar Świata w skokach narciarskich. Wisła czeka na turystów, kibiców i utrudnienia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close