RegionWiadomość dnia

Wybuch gazu w Szczyrku: Jeden z podejrzanych wyszedł na wolność

Środek zapobiegawczy w postaci aresztu dla jednego z podejrzanych w sprawie tragedii w Szczyrku, w której zginęło 8 osób, w tym czwórka dzieci –  został uchylony przez prokuraturę. Podejrzany wyszedł na wolność – to pomocnik operatora wietlicy. Areszt został uchylony w piątek.  Pozostali dwaj podejrzani dalej przebywają w reszcie.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

18 grudnia zatrzymano trzech mężczyzn – szefa firmy, która zleciła wiercenie, operatora wiertnicy oraz jego pomocnika. Usłyszeli zarzuty z art. 163 kodeksu karnego. Dotyczą one sprowadzenia pożaru i zawalenia się budynku, w wyniku czego śmierć poniosło osiem osób. Grozi im do 12 lat więzienia. Po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu mężczyźni zostali aresztowani. – czytamy na łamach RMF 24.

Teraz jeden z podejrzanych w sprawie, a dokładniej operator wiertnicy wyszedł na wolność, a prokuratura zrezygnowała z podjętego wcześniej środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Dodatkowo w całej sprawie jest kolejnych trzech podejrzanych, którzy m.in. fałszowali dokumentację oraz składali fałszywe zeznania – wobec nich sąd nie zastosował aresztu, a dozory policyjne czy poręczenia majątkowe. Osoby te nie są powiązane z trzema mężczyznami, którzy przebywali w areszcie.  W areszcie znajduje się w dalszym ciągu dwóch innych mężczyzn – szef firmy wykonującej prace przy gazociągu oraz operator wietlicy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zakaz przylotu do Polski samolotów z 46 państw ma zacząć obowiązywać 2 września

Zakażony pracownik pizzerii! Jadłeś tam? Sprawdź czy nie musisz się zgłosić do sanepidu

Koleje Śląskie – nowy rozkład jazdy. Blisko 400 połączeń dziennie

źródło: RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close