AlarmKrajRegion

Tragiczna śmierć policjanta. Zginął w czasie wspinaczki na Kazalnicę Mięguszowiecką

Policjant, ale także ratownik GOPR zginął w górach. Funkcjonariusz zginął podczas wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach. Był nie tylko policjantem, ale i ratownikiem Beskidzkiej Grupy GOPR.

 

 

DZIURY WSTYDU! W Rudzie Śląskiej można stracić zawieszenie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

Tragiczną wiadomość przekazała Komenda Główna Policji. W nocy z 25 na 26 listopada br. w trakcie wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach zginął policjant Komisariatu Policji w Jordanowie st. sierż. Paweł Burdyl. W Policji pracował od 9 lat w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry.

Starszy sierżant Paweł Burdyl od 2014 r. dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR, niosąc pomoc turystom w górach. Wspinał się nie tylko po polskich górach, ale też zdobywał szczyty poza granicami naszego kraju m in.: Matternhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek (Gruzja), Uszba (Gruzja), Tenduli (Gruzja).

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego ratownika Pawła Burdyla, który dzisiejszej nocy…

Opublikowany przez GOPR Beskidy Wtorek, 26 listopada 2019

Jako narciarz reprezentował Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej odnosząc znaczące sukcesy. Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich pracowników i policjantów składa rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia. Także nasza redakcja pragnie złożyć na ręce rodziny i przyjaciół szczere wyrazy współczucia.

 

źródło: KGP
red: W. Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close