Region

Trwa kontrola pociągów! Uszkodzone drzwi wagonu to tylko jeden z problemów

Urząd Transportu Kolejowego sprawdza pociągi w okresie ferii. I zwraca uwagę nie tylko na to, czy pociąg jest mechanicznie sprawny. Także czy toaleta jest czysta, a komfort, jaki przewoźnik zapewni pasażerom – odpowiedni. Dziś kontroli poddany został pociąg z Katowic do Słupska.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Skład jest po próbie grzania przeprowadzonej, jest sprawdzone oświetlenie i ogrzewanie całego składu. W tej chwili wykonana będzie szczegółowa próba hamulca, rewident przejdzie i sprawdzi szczelność układu hamulcowego. Sprawdzi to dokładnie z maszynistą i wtedy skład będzie oddany do ruchu przez rewidenta – mówi Adam Zagubień, Urząd Transportu Kolejowego.

To jedna ze 140 kontroli, jakie UTK przeprowadził od świąt Bożego Narodzenia. Teraz będzie ich jeszcze więcej w związku z zimowymi wakacjami. Kontrole potrwają do 23 lutego.

Jeżeli są jakieś nieprawidłowości, to w zależności od tego, jakie to są nieprawidłowości, prezes Urzędu Transportu Kolejowego może wydać decyzję o wyłączeniu wagonu z eksploatacji – mówi Krzysztof Plewa, Urząd Transportu Kolejowego.

I w ubiegłym roku taką decyzję inspektorzy podjęli 105 razy podczas 372 kontroli. Jednym z głównych powodów były uszkodzone drzwi wagonu.

W tym taborze, który jest już długo eksploatowany, mamy taki tabor, który jest już eksploatowany nawet 30 lat, to są najczęstsze nieprawidłowości, jeśli chodzi o część mechaniczną – mówi dr inż. Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Jeśli w trakcie kontroli zostaną wykryte nieprawidłowości i przewoźnik ich nie usunie, UTK może nałożyć na niego wysokie kary finansowe.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close