Region

Cofnąć licznik o milion kilometrów? Dla tych kierowców to nie problem! [WIDEO]

Od 1 stycznia praktycznie nie ma dnia, żeby policja nie zatrzymała samochodu z „przekręconym” licznikiem. I nie chodzi o kilkadziesiąt kilometrów. To efekt nowych przepisów, dzięki którym policjanci podczas kontroli sprawdzają przebieg samochodu w bazie CEPIK. Prawdziwego rekordzistę złapano w Krakowie – licznik był cofnięty o 1 milion kilometrów.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kierowca zadzwonił do swojego szefa, to był pojazd służbowy, uzyskał informację, że rzekomo ten licznik był zmieniany, wymieniany. No wątpliwości budzi fakt, że był wymieniany też na używany i też z niemałym przebiegiem i że ta wymiana nastąpiła na przełomie roku, w okresie świątecznym – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, KWP w Krakowie.

Takich sytuacji jest także dużo w województwie śląskim. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni na terenie Częstochowy funkcjonariusze odnotowali 12 takich przypadków. A wczoraj w Zabrzu policja zatrzymała dwa takie samochody.

Funkcjonariusze grupy Speed na autostradzie w rejonie węzła Zabrze ujawnili kierującego, który jak się okazało miał zmieniony stan licznika o 146 tys. km. Również wczoraj, na Drogowej Trasie Średnicowej i również w rejonie Zabrza, ujawniono drugi pojazd, którego stan licznika był zmieniony o 120 tys. km – mówi podkom. Marzena Szwed, WRD KWP w Katowicach.

Zgodnie z nowymi przepisami cofanie licznika jest przestępstwem. Grozi za to kara wiezienia do 5 lat.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close