RegionWiadomość dnia

Trzecia w Polsce i pierwsza na Śląsku wyszukiwarka…odpadów w Mysłowicach!

Żyjemy w czasach, w których ekologiczne podejście do otaczającego nas świata jest z roku na rok coraz ważniejsze,     a segregacja i recykling odpadów tym bardziej. Mysłowicki Zakład Oczyszczania Miasta pomaga mieszkańcom i środowisku – a jak?  Sami przeczytajcie!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Od dziś segregacja w Mysłowicach stanie się o wiele łatwiejsza – czytamy na oficjalnej stronie ZOMM – co mają na myśli?

Nawet jeśli już chcemy się zaangażować we wspólne dbanie o środowisko to czasami po prostu brakuje nam elementarnej wiedzy związanej np. z typem i segregacją odpadów. Dlatego też Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy nie do końca wiedzą gdzie wyrzucić np.  zużyte baterie, sprzęt rtv czy butelkę typu PET. Stworzyli trzecią w Polsce i pierwszą na Śląsku wyszukiwarkę odpadów, dzięki której każdy mieszkaniec może sprawdzić jakie dokładnie jest przeznaczenie jego śmieci, które aktualnie ma zamiar wyrzucić. Z taką wiedzą odpady trafiają tam gdzie powinny.

– Wyszukiwarka znacznie ułatwi segregację odpadów dla wszystkich mieszkańców Mysłowic. Często zastanawiamy się gdzie poprawnie wyrzucić takie rzeczy jak np. termometr, pampersy, karton po mleku. Dziś wystarczy uruchomić naszą stronę, wpisać frazę i resztę wskaże nam program. Baza będzie cały czas aktualizowana, a my liczymy na Państwa sugestie. – specjalnie dla nas o rewolucyjnym pomyśle opowiada jeden z pracowników ZOMM Łukasz Litewka. 

Wyszukiwarkę znajdziecie Państwo pod tym [LINKIEM]

Jak mówią twórcy obsługa wyszukiwarki jest bardzo prosta – wystarczy wejść na główną stronę ZOMM i tam wpisać nazwę odpadu, który nas interesuje. Od razu naszym oczom ukarze się wynik i zarazem miejsce, do którego dane śmieci powinny trafić!  Wraz z ZOMM i naszym rozmówcą Łukaszem Litewką zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki oraz do wspólnego dbania o środowisko by na naszej planecie żyło się lepiej!

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Intel Extreme Masters bez udziału publiczności przez koronawirus! Jest decyzja wojewody

19-latek zmarł przez e-papierosy? Dla wielu to szok!

Epidemia koronawirusa: Zamiast 50 gr 10 złotych! Ceny maseczek biją rekordy drożyzny! A i tak ich nie ma!

źródło: ZOMM

autor: Bartosz Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close