KrajRegion

Uciekł z kwarantanny. Grozi mu 30 tys. złotych kary i 8 lat więzienia

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. Decyzją sądu, 33-latek trafił do aresztu. Grozi mu 8 lat więzienia.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu policji we Wrzeszczu (Gdańsk) odebrali zgłoszenie o 33-latku objętym kwarantanną, który pomimo zakazu opuścił miejsce pobytu. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania, nie odbierał telefonu i nie było innego sposobu na skontaktowanie się z nim. Ponieważ istniało ryzyko zarażenia innych osób, policjanci zaczęli szukać mężczyzny.

Funkcjonariusze z komisariatu Śródmieście już następnego dnia zdobyli informację o miejscu pobytu 33-lata i natychmiast pojechali do mieszkania, w którym miał przebywać. Tam zatrzymali poszukiwanego.

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenie epidemiologicznego dla wielu osób. Na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo, sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt. Mundurowi o tym rażącym naruszeniu zasad kwarantanny powiadomią także inspektora sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć na mężczyznę karę grzywy w wysokości do 30 tys. złotych.

Sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób jest zagrożone karą 8 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kopalnie nadal nie wydobywają węgla. Już ponad 240 górników zakażonych koronawirusem!

Obostrzenia zniknęły a biblioteki i muzea wciąż nieczynne. Co się dzieje? [WIDEO]

Co takiego się stało, że śląskie jest polskim epicentrum koronawirusa?

 

źr. KMP Gdańsk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close