RegionWiadomość dnia

Uczniowie z Tarnowskich Gór wrócili z ogarniętych przez koronawirus Włoch. Czeka ich odosobnienie

29 uczniów i 4 nauczycieli z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach wróciło dziś z praktyk we Włoszech. Ich wyjazd został skrócony o dwa tygodnie z powodu obawy o zarażeniu koronawirusem.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Przed wyjazdem wszyscy zostali przebadani. Teraz każdy z nich ma spędzić dwa tygodnie w domu. Nie jest to jednak kwarantanna, a odosobnienie.

-W celu unikania jakichś większych zbiorowisk ludzi. Przecież mamy z takim odosobnieniem w domach do czynienia we wszystkich krajach, gdzie odnotowane są przypadki zarażenia koronawirusem, więc w Polsce są one zgodne z tym, co WHO ustaliło – mówi Krystyna Kosmala, Starosta Tarnogórski.

Gdyby jednak pojawiły się u nich jakieś objawy choroby, mają skontaktować się z inspektorem sanitarnym. W kwietniu wyjazd na praktyki do Włoch planowały dwie inne szkoły z Tarnowskich Gór, ale próbują przesunąć ich termin. Z kolei do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie trafiły dwie pacjentki, które wykazują objawy podobne do tych przy zarażeniu koronawirusem. Ich stan jest stabilny, obydwie przechodzą szczegółowe badania.

29 uczniów i 4 nauczycieli z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach wróciło dziś z praktyk we Włoszech
29 uczniów i 4 nauczycieli z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach wróciło dziś z praktyk we Włoszech

-W szpitalu funkcjonują odpowiednie procedury przewidziane przepisami prawa i tutaj wszystkie warunki sanitarno-epidemiologiczne są zachowane. Posiadamy 40 łóżek na oddziale sanitarnym, plus 9 izolatek. Pacjentki właśnie przebywają w tej części izolatkowej, żeby uniknąć wszelkich nieprawidłowości i zagrożeń. Także cała sytuacja w tym zakresie jest kontrolowana – mówi Jarosław Burzawa, Szpital Specjalistyczny w Chorzowie.

Wyniki badań pacjentek powinny być znane najpóźniej w czwartek. Znamy już natomiast wyniki badań pacjenta, który w piątek trafił z lotniska w Pyrzowicach do Szpitala Powiatowego w Zawierciu – ich wynik jest ujemny, a to oznacza, że pacjent nie jest zarażony koronawirusem.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie! Polski rząd rozsyła SMS-y, GIS nie zaleca podróży

Waloryzacja rent i emerytur wchodzi 1 marca

Z Zabrza do Chin. Pierwsze maski trafiły do epicentrum epidemii koronawirusa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close