RegionŚwiatWiadomość dnia

Ukraina: Ukradli 100 tys. maseczek ochronnych. Grozili bronią [SZOK]

Maseczki o wartości 152 tys. złotych skradziono na terenie Ukrainy 13 marca. Grupa przestępcza podająca się za funkcjonariuszy bezpieczeństwa dokonała zuchwałej kradzieży z bronią w ręku. Napastników ujęto.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do niecodziennej kradzieży doszło na terenie Ukrainy. Grupa przestępcza podająca się za funkcjonariuszy SBU zaatakowała przedsiębiorców, którzy byli w trakcie załadunku maseczek ochronnych. Grozili im bronią i kazali położyć się na ziemi. Odebrali im towar i odjechali w nieznanym kierunku. To przykład tego co aktualnie dzieje się na świecie – niegdyś specjalistyczny sprzęt, staje się towarem wprowadzanym w obrót na czarnym rynku.

– Grupa mężczyzn ubrana w mundury podjechała do przedsiębiorców podczas załadowywania towaru do samochodu. Przedstawili się jako funkcjonariusze SBU i grożąc – najpewniej – bronią kazali ofiarom położyć się na ziemi, a następnie zabrali towar i bez jakichkolwiek wyjaśnień odjechaliprzekazała na łamach Polsat News prokuratura kijowska. 

Prokuratura w Kijowie poinformowała już o zatrzymaniu sprawców. Trzech mężczyzn zamieszanych w napaśc i kradzież to mieszkańcy stolicy i okolic w wieku od 26 do 42 lat. Maksym Nefiodow szef Urzędu Celnego Ukrainy poinformował również, że w związku z pandemią koronawirusa towarami najbardziej popularnymi w przemycie aktualnie są właśnie maseczki ochronne – udaremniono do tej pory przemyt ponad 135 tys. sztuk!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Kontrole graniczne w Cieszynie sparaliżowały ruch w całym mieście!

Minister Szumowski: Jeszcze w tym tygodniu 1000 przypadków koronawirusa! Śląskie szpitale gotowe?

Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali! [WIDEO]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close