Region

UWAGA kierowcy! Zwężka na DK44 w Tychach [UTRUDNIENIA, ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU]

Od najbliższego poniedziałku, 15 października, na modernizowanej drodze DK44 w Tychach zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Zobacz koniecznie: Szokujące nagranie z Katowic! Mężczyzna chciał zgwałcić niewidomego psa!

Od końca września na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ulica Długą w Tychach, zawężona jest środkowa część jezdni a ruch odbywa się po wyznaczonych pasach zewnętrznych.

Od najbliższego poniedziałku – 15 października – zawężenie zostanie wydłużone o kolejnych 700 metrów i łącznie będzie odejmowało odcinek od węzła Wartogłowiec do ul. Kościelnej w Tychach.  Z uwagi na technologię robót, konieczne będzie czasowe wprowadzenie ręcznego sterowanie ruchem, co może powodować znaczne utrudnienia w ruchu.

Przed nami najtrudniejszy etap prac. Kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz o ostrożną jazdę –  mówi Wojciech Łyko –  dyrektor MZUIM w Tychach.

Noga z gazu

– Dodajmy, że na odcinku objętym robotami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Warto zdjąć nogę z gazu ponieważ  na drodze prowadzone są  głębokie wykopy. Nadmierna prędkość możedoprowadzić do wypadku i by temu zapobiec należy spodziewać się zwiększenia ilości patroli policji w rejonie prac – dodaje dyrektor MZUiM.

MZUiM sugeruje, by w miarę możliwości omijać odcinek objęty robotami.

Zobaczcie również: Chorzów ma wreszcie rowery miejskie! 150 rowerów czeka na 15 stacjach

Sugerowane są trasy alternatywne. Do Oświęcimia można dojechać DK1 i dalej S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej i skręcając na pierwszym węźle w prawo do Lędzin i Bierunia, a w kierunku Tychów poprzez istniejące rondo w stronę ul. Serdecznej i dalej przez tereny przemysłowe i ul. Towarową do DK1 lub centrum.

Tylko w prawo

Prowadzenie robót w środkowej części jezdni spowoduje, że na modernizowanym fragmencie wyłączone zostaną relację lewoskrętne. Wyjeżdzający z prywatnych posesji kierowcy będą mieli nakaz jazdy w prawo, a zawrócenie będzie możliwe dopiero na istniejącym rondzie przy łączniku z ul. Serdeczną lub na węźle Wartogłowiec w zależności od kierunku jazdy. Dodatkowo wszystkie relacje zostaną utrzymane na skrzyżowaniu z ul. Długą.

To najtrudniejsza zmiana organizacji ruchu, dlatego też wykonawca inwestycji – firma Eurovia S.A – zobowiązał się, że ten etap prac wykona jeszcze przed zimą.

Źródło: materiały prasowe

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close