KrajRegionWiadomość dnia

[UWAGA] Przymrozki i oblodzenia w 10 województwach. Zima?

Pogoda nie sprzyja nam w walce z koronawirusem, który niestety lubi niskie temperatury. Na słoneczną i charakterystyczną wiosnę przyjdzie nam chyba jeszcze trochę poczekać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o utrudnieniach, które mogą nas spotkać w najbliższych dniach.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do 5 stopni na minusie w miastach i nawet do 8 w górach przewiduje w najbliższym czasie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. To nie jest dobra wiadomość w trakcie epidemii koronawirusa – COVID-19 niestety lubi niskie temperatury. O szczególną ostrożność prosi się kierowców i pieszych bo temperatura przy gruncie w wielu miejscach może zejść do – 10 stopni Celsjusza! W związku z tym o wypadek nietrudno – warto zaznaczyć, że zbliża się wiosna i każdy z nas może być zaskoczony takim obrotem spraw. Chodzi głównie o noce i poranki – pamiętajmy by wypić mocną kawę i tym samym wspomóc koncentrację na drodze. Prognozuje się również lokalne opady śniegu – w niektórych miejscach może przybyć nawet 10 cm puchu.

Mimo tego, że lada moment kwiecień pogoda trochę z nami pogrywa. Warto dać sobie dodatkowe pół godziny rano by nie śpieszyć się do pracy czy by mieć po prostu czas na odśnieżenie auta. Pamiętajmy, że służba zdrowia w Polsce jest aktualnie nastawiona na walkę z epidemią co oznacza, że występuje szereg utrudnień związanych z przyjmowaniem wszelkich pacjentów. Ubierzmy się ciepło, skoncentrujmy się by nie zachorować i nie powodować wypadków w tak trudnym czasie.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mniej ludzi wpuszczanych do sklepu! Wicepremier zapowiada kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem!

PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek [ZDJĘCIA]

Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesza kampanię i wzywa do bojkotu wyborów! [WIDEO]

źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close