KrajRegionZdrowie

Uważajcie na „leki łagodzące objawy COVID-19” [KOMUNIKAT GIF]

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega przed produktami sprzedawanymi jak preparaty, które zapobiegają lub nawet leczą COVID-19.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał komunikat, w którym ostrzega przed produktami sprzedawanymi jak preparaty, które zapobiegają lub nawet leczą COVID-19.

KOMUNIKAT GIF

„Produkty, które reklamowane są, ze wskazaniem, że leczą, łagodzą, diagnozują lub zapobiegają chorobie COVID-19, ale ich bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały udowodnione odpowiednimi badaniami, mogą szkodzić pacjentom. Stosowanie tych produktów może prowadzić do opóźnień w uzyskaniu właściwej diagnozy i w leczeniu COVID-19 jak i innych schorzeń. Mogą one również powodować przerwanie odpowiedniego leczenia przez Pacjentów, prowadząc do zagrożenia zdrowia i życia”

GIF apeluje, by nie kupować leków niewiadomego pochodzenia w internecie, na aukcjach i od sprzedawców prywatnych. Ostrzega także, by nie próbować leczyć się produktami, których skuteczność nie jest potwierdzona.

Źródło: GIF

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Dworzec widmo! Ludzi jest tak mało, że Koleje Śląskie postanowiły odwołać niektóre kursy

Sosnowiec: Podejrzana o zakażenie koronawirusem odmówiła leczenia na zakaźnym. Po pomoc chciała iść na SOR

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close