AlarmRegion

VW Polo ambitnie uciekał ulicami Rybnika. Ale na grupę SPEED to za mały litraż [WIDEO]

Żeby przed policją z grupy SPEED uciekać, trzeba mieć albo ważne powody albo trzeba mieć czymś, bo Polonezami to ci policjanci akurat nie jeżdżą. Kierowca z Rybnika spełniał tylko 1 z powyższych punktów – uciekał, bo wolał policjantów za kierownicą nie spotkać. Dalego swoim Polo nie uciekł. A wszystko nagrały policyjne kamery – zobaczcie WIDEO!

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Podczas patrolowania ulicy Wodzisławskiej, policjanci z rybnickiej grupy „Speed” zauważyli znanego im kierowcę Volkswagena Polo. Znanego nie dlatego, żeby był ich kolegą – znanego z tego, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Kierowca Polo zatrzymywać się jednak ani myślał. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Rybniczanin łamał po drodze wszelkie przepisy drogowe. Uciekał Drogą Regionalną, w kierunku Żor, a następnie zjechał na węźle Chwałowicka i kierował się do centrum miasta. W pewnym momencie zajechał drogę mundurowym i gwałtownie zahamował, chcąc doprowadzić do zderzenia z radiowozem!

Po wszystkim próbował jeszcze uciekać pieszo. Po chwili 31-latek został jednak obezwładniony i zatrzymany (fot.KMP Rybnik)
Po wszystkim próbował jeszcze uciekać pieszo. Po chwili 31-latek został jednak obezwładniony i zatrzymany (fot.KMP Rybnik)

Następnie kontynuował jazdę w kierunku ulicy Kowalczyka, Żeromskiego i Brzezińskiej. Tam w strefie zamieszkania, pędził z prędkością 80 km/h. W pewnym momencie wjechał na terenie jednej z firm, uderzył w plastikowe pachołki i w bramę wjazdową. Po wszystkim próbował jeszcze uciekać pieszo. Po chwili 31-latek został jednak obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że podróżował wraz z 37-latkiem i 19-latką. Mężczyzna był trzeźwy. Kierowcy pobrano krew do badań. Oprócz szeregu wykroczeń, które popełnił uciekając przed Policją, mężczyzna odpowie również za przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

źródło: KMP Rybnik
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

20 milionów szczepień do końca kwietnia? Rząd ambitnie o planie szczepień na covid-19

Masowe szczepienia mogą być wreszcie naprawdę masowe! Śląsk i Zagłębie

Krzysztof Szwed, Bogdan Tyc, Lucjan Czerny. W krótkim czasie odeszli giganci śląskiej sceny muzycznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close