Region

W Bielsku można dziś jeździć Orkiestrowym autobusem

W tym roku, z powodu pandemii, finałowe wydarzenia są dużo skromniejsze. Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej postanowił chociaż symbolicznie wesprzeć zbiórkę na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Dlatego w najbliższą niedzielę na linii nr 10 będzie kursował WOŚP-owy autobus z ogromnym sercem i grafikami orkiestry. Takie przygotowanie pojazdu to zasługa partnera spółki MZK – Business Consulting Sp. z o.o., który za darmo stworzył projekt, wydrukował grafiki i okleił autobus.

Przez cały dzień w niedzielę oprócz pasażerów, autobusem będą podróżowali wolontariusze z puszkami – niektórzy w nietypowych strojach. Bielszczanie będą mogli na przykład spotkać Gandalfa, bo na przejażdżkę wybiera się grupa rekonstrukcyjna Bractwo Śródziemia. Będzie można nie tylko wspomóc fundację, ale także, na przystanku końcowym, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle wyjątkowego autobusu.

To nie jedyne działania bielskiego MZK na rzecz WOŚP-u. W tym roku spółka przeznaczyła na licytację zwiedzanie swojego terenu wraz z obiadem w towarzystwie prezesa zarządu Huberta Maślanki oraz kolekcjonerski zestaw – pióro i długopis z okazji 125-lecia bielskiej komunikacji miejskiej. Licytacje dobiegają końca w sobotę. Na ten moment łącznie opiewają już na kwotę ponad 1.300 złotych.

Przypominamy, że zarządzeniem prezydenta miasta Bielska-Białej w dniu finału wszyscy wolontariusze WOŚP-u mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Źródło i foto: Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Walka o Oliwkę ciągle trwa! Brakuje prawie pięciu milionów [WIDEO]

Kradzież szczepionek przeciwko koronawirusowi w Chorzowie! [WIDEO, NOWE FAKTY]

Najpierw był problem żeby je dostać, a teraz zalegają w magazynach. Śląska Izba Lekarska ma jeszcze darmowe szczepionki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close