Region

W Bielsku rozdadzą 9 tysięcy drzew i kwiatów

Sadzonki drzew i kwiatów w zamian za surowce wtórne będzie rozdawała w Bielsku-Białej Fundacja Arka. Akcja odbędzie się 12 września w Centrum Handlowym Sarni Stok. Na uczestników czeka rekordowa liczba 5.000 sadzonek drzew i 4.000 sadzonek kwiatów.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Akcję zaplanowano w godzinach 9.00-17.00. Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury – otrzyma sadzonkę drzewka. Podczas akcji będą także zbierane elektrośmieci. Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za środki Fundacja Arka kupi rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl

W tym roku Arka dodatkowo zachęca uczestników do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na Ogólnopolskiej Mapie Drzew na stronie www.sadzimytlen.pl. W ten sposób Fundacja promuje swój projekt Sadzimy tlen, którym zachęca wszystkich do sadzenia drzew. To jedna z najlepszych rzeczy, które ludzie mogą zrobić dla łagodzenia zmian klimatycznych.

Od startu akcji w 2007 roku Arka – przy współpracy z leśnikami i CH Sarni Stok – rozdała 92 tysiące sadzonek drzew i kwiatów. Dzięki temu organizacja przyczyniła się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach.

Ostatnie badania fińskich naukowców dowodzą, że każdego roku jedno dorosłe drzewo pochłania 6-7 kg dwutlenku węgla, produkując w zamian tlen. Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, wytwarzając go rocznie około 26 mld ton. Każdy z nas emituje 8 ton CO2 w ciągu roku.

Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Miasto Bielsko-Biała oraz Zakład Gospodarki Odpadami. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła.

Źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Fundacja Arka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Aktualna lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami. Jeden powiat z woj. śląskiego w strefie żółtej

Nawet 500 złotych mandatu za wypad na grzyby? Straż leśna przypomina zasady grzybobrania

Smród nie do wytrzymania i biegające szczury. Mieszkańcy Chorzowa mają dość! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close