RegionWiadomość dnia

W Bytomiu ruszyły szczepienia w DPS-ach przeciwko koronawirusowi. Ponad 100 zaszczepionych pierwszego dnia

Niektóre miasta informują o brakach czy nawet wstrzymaniu i przesunięciu terminów szczepienia podopiecznych domów opieki społecznej, ale na szczęście w Bytomiu wszystko idzie zgodnie z planem. Ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi w DPS-ach Wędrowiec i Kombatant.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Ponad stu pensjonariuszy DPS Kombatant i 24 pensjonariuszki DPS Wędrowiec zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. Z możliwości zaszczepienia się w ramach etapu zero Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 chętnie skorzystał też personel wszystkich domów pomocy społecznej w Bytomiu.

W poniedziałek, 18 stycznia w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu-Miechowicach odbyła się akcja szczepień przeciw COVID-19. Pensjonariusze otrzymali szczepionkę na miejscu w placówce DPS pod nadzorem dr n. med. Adama Ciesiółki z Przychodni Lekarskiej Szombierki.

-W tym tygodniu działamy w większym zespole, bo pracują u nas jeszcze dodatkowe pielęgniarki. Personel opiekuńczy i pielęgniarki monitorują, jak się czują zaszczepieni. Mamy obecnie 117 pensjonariuszy, chęć zaszczepienia wyrazili wszyscy poza jedną osobą. Ostatecznie po kwalifikacji lekarskiej zostało zaszczepionych 108 mieszkańców, pozostałe osoby mogą być zaszczepione w dowolnym, możliwym terminietłumaczy Jolanta Lesiczka, dyrektor DPS Kombatant.

Drugą dawkę pensjonariusze otrzymają w dniach 8-10 lutego. -Mieszkańcy DPS dopytują, kiedy będzie druga dawka. Przez bardzo długi czas byli odizolowani i cieszą się, że będą mogli spotkać się ze znajomymi, pojechać do rodziny, wyjść na zakupy. Szczepienie sprawi, że pensjonariusze będą bezpieczni – mówi dyrektor placówki.

Ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi w DPS-ach Wędrowiec i Kombatant (fot.UM Bytom)
Ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi w DPS-ach Wędrowiec i Kombatant (fot.UM Bytom)

Wcześniej, bo w minioną sobotę i niedzielę, pracownicy DPS Kombatant przyjęli szczepionkę w Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Dotychczas z 71 osób zaszczepiły się 43. -Są u nas też pracownicy, którzy przechorowali COVID-19 i ich organizm wytworzył przeciwciała. Oni zaszczepią się w innym terminie – dodaje Lesiczka.

W poprzednim roku niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w DPS Kombatant. Pod koniec marca, wówczas u 91-letniego pensjonariusza, który powrócił ze szpitala po zabiegu ortopedycznym oraz u jednej osoby z personelu potwierdzono zakażenie koronawirusem. W ciągu prawie trzech miesięcy koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

-We wtorek, 19 stycznia szczepienia przeciw COVID-19 otrzymały pensjonariuszki DPS Wędrowiec. Na 40 mieszkanek zostały zaszczepione 24 osoby, a reszta nie została poddana szczepieniu ze względu na stan zdrowia – mówi Joanna Klimkiewicz, dyrektor DPS Wędrowiec

W planach jest także akcja szczepień pensjonariuszy DPS dla Dorosłych – mieszkańcy czekają na wyznaczenie terminu szczepień.

 

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ruszyła rejestracja na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Jak się wpisać na listę? [WIDEO]

2-letni Olek dzielnie walczy o życie. Jego serduszko jest bardzo chore! [APEL O POMOC]

Katowice: Dzięki dotacji rodzice za prywatne przedszkole zapłacą mniej niż za publiczne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close