Region

W Czeladzi dzieci nie wrócą 25 maja do szkół. „Nie mogliśmy podjąć innej decyzji”

Zgodnie z decyzją rządu od jutra szkoły w kraju powinny przyjmować dzieci z klas I-III. Nie wszystkie miasta otworzą jednak placówki edukacyjne. Tak jest między innymi w Czeladzi.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

– Niestety, nie wszystkie czeladzkie placówki otrzymały już decyzję sanepidu w sprawie akceptacji opracowanych przez nie procedur bezpieczeństwa – informuje urząd na swojej stronie.

Miasto podjęło także decyzję o przetestowaniu wszystkich pracowników szkół na obecność koronawirusa, jak jak robiło to podczas otwierania przedszkoli i żłobków. – Obecnie miasto Czeladź oczekuje na wyznaczenie terminu badaniainformują urzędnicy.

W Czeladzi podkreślają też, że najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, rodzin oraz pracowników placówek oświatowych. – W sytuacji gdy na terenie woj. śląskiego wciąż utrzymuje się wysoka liczba codziennie wykrywanych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2, braku decyzji sanepidu w przypadku niektórych szkół oraz planów przetestowania wszystkich pracowników – NIE MOGLIŚMY PODJĄĆ INNEJ DECYZJIczytamy w komunikacie na miejskiej stronie.

Urząd zapewnia jednak, że brak otwarcia szkół dla klas I-III od poniedziałku, nie wpłynie negatywnie na nauczanie zdalne prowadzone w placówkach.

Źródło: Czeladz.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczna śmierć na Pogorii IV. NOWE FAKTY [WIDEO]

PILNE: niewybuch w Nikiszowcu! Ewakuowano 200 osób

Kiedy wybory prezydenckie? Premier podał wstępną datę!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close