Region

W Gliwicach sadzą kolejne drzewa. Będzie ich 155

Kolejny odcinek zielonych ekranów Gliwic powstaje na węźle DK 88 z ul. Tarnogórską. W najbliższych dniach nasadzonych zostanie tam 155 lip srebrzystych, które w późniejszym czasie zostaną jeszcze podsadzone 400 krzewami derenia białego.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Przepiękne, duże drzewa o rozłożystych koronach, czyli platany pojawią się natomiast przy zjeździe z DK 88 w ul. Portową. W centrum miasta też nie brakuje nowych nasadzeń drzew. Klon polny odmiany Elegant zdobić będzie ul. Chopina, a ul. Opawską – czeremcha wirginijska.

W pasach drogowych, gdzie nie jest możliwa lokalizacja drzew, nasadzane są krzewy, byliny i trawy. Na samym tylko osiedlu mieszkaniowym Kopernika trwają nasadzenia aż 5 tysięcy bylin. Pojawi się m. in. proso rózgowate i bodziszki. W najbliższych dniach na ul. Berbeckiego i ul. Wybrzeże Wojska Polskiego, na terenach przygotowanych już pod nasadzenia, pojawią się trzcinniki, szałwie omszone i jeżówki.

Źródło i foto: UM Gliwice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sanepidy przestają raportować o koronawirusie. Wojewoda też ma szlaban na informowanie

Stoki narciarskie będą otwarte! Są wytyczne inspektora sanitarnego

POTĘŻNY Antonov An-124 Rusłan w Katowice Airport. Kolos przyleciał do Pyrzowic ze sprzętem medycznym [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close